Temayül yoklaması devam ediyor

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Elazığ il teşkilatı tarafından, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesi milletvekili adaylarının belirlenmesi amacıyla temayül yoklaması yapıldı.

Temayül yoklaması devam ediyor Güncel
7 Haziran’da yapılacak 25. dönem milletvekili seçimleri öncesi AK Parti’den milletvekili adayı olmak isteyen aday adayları için AK Parti Elazığ il teşkilatı tarafından temayül yoklaması yapıldı. Aday adayları salona girerken davul zurnayla karşılandı. Yoklama öncesi kadına şiddete karşı imza kampanyası başlatıldı. Yakup Kılıç Spor Salonu’nda yapılan temayül yoklamasında, 58 aday adayı için merkez, merkez ilçe, gençlik kolları, belde belediye ve ilçe teşkilatları oy kullandı. Temayül yoklamasına genel merkezden AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütken, Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ve Batman Milletvekili Ziver Özdemir gözlemci olarak katıldı.
 
Bin 872 delegenin kayıtlı olduğu teşkilatlarda temayül yoklamasına yüzde 98 katılım beklediklerini ifade eden AK Parti Elazığ İl Başkanı Nusret Çoban, "Bugün burada aday adaylarımız için temayül yoklaması yapıyoruz. 58 aday adayı yoklamaya katıldı. Bin 872 kişi oylamaya katılacak. Katılım oranının yüzde 98 olmasını bekliyoruz. Elazığ’dan 6 kişi temayüle girmeyecek. Toplam 64 aday adayımız var. Oyların sayımı 4 veya 5 gün sürecek. Sadece bu temayül yoklaması aday belirlemede kriter değil. Özellikle sivil toplum kuruluşlardan ve vatandaşlardan da görüş alınacak. Bunların hepsinin ortalaması alınarak adaylarımızı belirleyeceğiz. En geç 10 Nisan’a kadar adaylarımız netleşecek ve kamuoyuna açıklanacak” şeklinde konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom