Nuri Orhan Hoca'nın ismi yaşatılacak

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM) bünyesinde açılan Housekeeping (kat elemanı)ve servis elemanı kursunu tamamlayan kursiyerlere, düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Nuri Orhan Hoca'nın ismi yaşatılacak Güncel
Düzenlenen sertifika törenine katılan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Orhan'ın isminin EBEGEM'le bütünleştirilerek, yaşatılacağını söyledi. Başkan Yanılmaz, "EBEGEM, Nuri Hocamızın bize hatırasıdır. Prof. Dr. Nuri Orhan Hocamızın ismini EBEGEM'in başına ekleyerek, onun isminin ebedi olarak anılmasını sağlayacağız. Nuri Hocamızın hatırası olan EBEGEM'e daha çok önem ve imkan vererek, daha çok ciddiye alacağız. Böylece daha çok gencimizin yetişip, gelişmesine katkı sağlamış olacağız" diye konuştu.
 
EBEGEM'de eğitim alam gençlerden çok büyük beklentileri olduğunu ifade eden Başkan Yanılmaz, "Sizler Elazığ'ın kültür alt yapısını oluşturacaksınız. Eğitimli bireyler olarak örnek olacaksınız. 
 
Siz sadece kendiniz için bu eğitimleri almıyorsunuz. Sizler toplum ve çevreye katkı sağlamak amacıyla eğitimler alıyorsunuz" dedi.
 
Kursiyerlerden bu şehre sahip çıkmalarını isteyen Başkan Yanılmaz, "Bu şehrin yaşam kültürü daha düne kadar sevgiye, muhabbete, karşılıklı hoşgörüye dayanan bir kültürdü. Bu kültürü yeniden hakim kılacağız. Bunu yaparken hem çalışacağız, hem maaşımızı alacağız, hem de Elazığ'ın asli kültürünü ortaya koymuş olacağız" şeklinde konuştu.
 
Başkan Yanılmaz, Başkan Yardımcısı Masar Ayas ve EBUAŞ Genel Müdürü Esat Aydın'ın da katıldığı törende, kursiyerlere sertifikalarını verdi. 
 
Tören sonunda Başkan Yanılmaz, EBEGEM'e katılan bayan kursiyerlerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak, karanfil verdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom