Yeni Vali Murat Zorluoğlu Elazığ'da

Son Valiler Kararnamesi kapsamında ilimize atanan Vali Murat Zorluoğlu Elazığ'a geldi.

Yeni Vali Murat Zorluoğlu Elazığ'da Güncel
Son valiler kararnamesiyle Elazığ’a vali olarak atanan Murat Zorluoğlu görevine başladı.
 
Son valiler kararnamesiyle Elazığ’a atanan Vali Murat Zorluoğlu Elazığ’a geldi. Vali Zorluoğlu’nu havaalanında Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, vali yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Sefer Resuloğlu, kaymakamlar, belediye başkanları, kurum müdürleri ve daire amirleri karşıladı. Vali Zorluoğlu’na valilik binası önünde de karşılama töreni düzenlendi. Burada kurum müdürleriyle tek tek tokalaşan Vali Zorluoğlu, daha sonra valilik toplantı salonunda basın toplantısı düzenledi.
 
Atanmış değil adanmış gibi hizmet görmeye çalışacaklarının altını çizen Vali Zorluoğlu, “Ülkemizin önemli merkezlerinden biri olan mert insanların şehri olan Elazığ’a vali olarak atanmaktan büyük bir memnuniyet ve onur duymaktayım. Bu vesileyle beni bu göreve layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız olmak üzere hükümetimize şükranlarımı arz ediyorum. Tabii millete hizmet etmek büyük bir onurla birlikte aynı zamanda önemli bir sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Bu sorumluluğun bilincinde olarak bütün mesai arkadaşlarımızla beraber temel yaklaşımımız insan merkezli, hukuka bağlı, insan haklarına saygılı, hesap verebilen katılıma açık ve toplumun tüm kesimlerini kucaklayan güler yüzlü bir yönetim anlayışı olacaktır. Bu doğrultuda bize yol gösteren ana ilke adalet ve hakkaniyet anlayışıdır. Sürekli olarak vatandaşlarımızın arasında, yanında olacak ve bize ulaşmalarına imkan sağlayacağız. Özellikle devletin merhametine ve şefkatine daha fazla ihtiyaç duyan dezavantajlı gruplar dediğimiz fakir vatandaşlarımız, kimsesiz yetim çocuklarımız, özürlü kardeşlerimiz, biçare kadınlarımız ve yaşlı insanlarımızla bizleri daha fazla bir arada göreceksiniz. Eğitimden sağlığa, güvenlikten ulaşıma, alt yapıdan ekonomik büyümeye, gençlik hizmetleri ve spordan turizme, sosyal yardım ve hizmetten çevrenin korunmasına, tarıma, sürdürülebilir kalkınmaya kadar tüm alanlarda Elazığ’ımızın daha ileriye taşınması için var gücümüzle atanmış gibi değil adanmış gibi hizmet görmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.
 
Vali Zorluoğlu, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden babası için taziye dileklerinde bulunan Elazığ halkına da teşekkür etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom