Vali Kaldırım, Harput Kalesi'nde incelemelerde bulundu

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Harput Kalesi'ndeki kazı ve restorasyon çalışmalarını inceledi.

Vali Kaldırım, Harput Kalesi'nde incelemelerde bulundu Güncel

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, UNESCO dünya mirası geçici listesine girmesi için çalışmalar başlatılan Harput Mahallesi’ni ziyaret etti. Harput Kalesine giden Vali Kaldırım, kazı ve restorasyon çalışmaları hakkında Kazı Başkanı Doç. Dr. İsmail Aytaç’tan bilgi aldı.

Harput’un önemli bir tarihi mekan olduğunu belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım, "Harput dünyada markalaşmış bir yer. Harput’un 2 bin 800 yıllık bir tarihi var. Harput’ta birçok medeniyet yer almış. Bizimde bu markayı iyi değerlendirmemiz lazım. Burada kazı ve restorasyon çalışmaları yapılıyor. Restorasyon çalışmaları bittikten sonra ziyaretçiye açılacak. Harput, hem din hem de kültür turizmi açısından iyi değerlendirilecektir. Elazığ uluslararası arenada tanıtmak gerekiyorsa en önemli mekanlardan birisi Harput’tur" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...