Porf. Dr. Nihat Hatipoğlu Elazığ'da

Elazığ'a gelen İlahiyatçı Porf. Dr. Nihat Hatipoğlu, Parkyirmiüç Alış Veriş Merkezi'nde söyleşiye katıldı.

Porf. Dr. Nihat Hatipoğlu Elazığ'da Güncel
Parkyirmiüç Alış Veriş Merkezi'nde organize edilen ve İlahiyatçı Porf. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı söyleşiye çoğunluğu kadınlar olmak üzere kalabalık bir dinleyici grubu katıldı. Prof. Dr. Hatipoğlu, alış veriş merkezinde kendisini dinlemeye gelenlerle sohbet ederek açıklamalarda bulundu. Hatipoğlu, "İslama hizmet davasını elhamdülüllah kadınlar sırtladılar, kadınlar yiğitler yetiştirdiler. Sizlerin yetiştirdiği besmeleli çocuklar, dünyanın her tarafında iyi işler yapıyorlar. Alkışlanacak işler yapıyorlar. Mehmet Akif Ersoy'un dediği 'Asım'ın Nesli' olmuşlar. Dedem Diyarbakır Müftüsüydü. Dedemin babası eski müftülerden. Cübbeli sarıklı müftülerden. Ezanın yasaklandığı dönemlerde, yani Türkçe okunduğu dönemde rahmetli dedemin zoruna gidermiş neden Arapça okuyamıyoruz diye. Dedem evinde damdan tek ezan okurmuş. Bekçi kapıya gelirmiş Arapça okuma diye. Koca müftü ezanı Arapça okuyamıyormuş o dönemler. O dönemler geçti artık. Allah bir daha o dönemleri göstermesin" şeklinde konuştu.
 
İslam ahlakı ile ahlaklanmak gerektiğini söyleyen Hatipoğlu, "Merhamet etmek, affetmek, iyi işler yapmak, iyi işler yapacak evlatlar yetiştirmektir. Harama, namusa el uzatmayacak, zulme razı olmayacak bir gençlik yetiştirmek derdimiz olacak" diye konuştu.
 
Hatipoğlu'nun konuşmalarının ardından, alanı dolduran kalabalık, sorular sorarak akıllarına takılan konular hakkında cevaplar aldı. Söyleşi soru ve cevapların ardından sona erdi. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom