Sağlık çalışanları eylemde

14 Mart Tıp Bayramı öncesi Memur Sen'e bağlı Sağlık Sen Elazığ Şubesi tarafından eylem yapıldı.

Sağlık çalışanları eylemde Sağlık
Harput Devlet Hastanesi bahçesinde yapılan eylemde konuşan Şube Başkanı Mehmet Karataş, sağlık çalışanlarının özlük haklarının korunması gerektiğini söyledi. 
 
Elazığ’da sağlık çalışanları, 14 Mart Tıp Bayramı öncesi eylem yaptı. Harput Devlet Hastanesi bahçesinde yapılan eylemde sağlık çalışanları açtıkları pankart ve attıkları sloganlarla sorunlarını yetkililere aktarmaya çalıştı. Sağlık çalışanları adına açıklama yapan Sağlık Sen Şube Başkanı Mehmet Karataş, şöyle konuştu:“Müjde olarak açıklanan nöbet ücretlerinde yüzde 50 oranında artışı çalışanlar olarak memnuniyetle karşılıyoruz. Nöbet ücretleri dışında sağlık çalışanları olarak uzun yıllardır mücadele verdiğimiz yıpranma payı ve ek ödemelerin emekliliğe yansımaları konularında ise sağlık bakanlığı yetkililerinin Başbakanı yanılttığı ortadadır. Sendikamızın düzenlediği programa katılan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 'Sizler umudun adısınız' diyerek onurlandırdığı biz sağlık çalışanları, yıpranma payı, lisans tamamlama ve kreş konusunda cumhurbaşkanımızın verdiği sözlerin bakanlık yetkilileri tarafından yerde bırakıldığını üzülerek görmekteyiz. Biz sağlık çalışanları için müjde, bütün meslek gruplarını kapsayan yıpranma payı hakkıdır.
 
Biz sağlık çalışanları için müjde, hekim, hekim dışı ayrımı gözetmeden bütün çalışanların ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılmasıdır. Bizler için müjde, 110 bin sağlıkçıyı ilgilendiren lisans tamamlama hakkının 2015 yılında başlatılacağının açıklanmasıdır.” 
 
Basın açıklamasının ardından sağlık çalışanları eylemi sonlandırarak mesaisine devam etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom