Harput’a Otantik Otobüs Durağı

Elazığ Belediyesi tarafından son yıllarda yapılan tadilat çalışmalarıyla çehresi değişen ve eski cazibesine kavuşmaya başlayan Harput’a belediye tarafından otantik otobüs durağı yapıldı.

Harput’a Otantik Otobüs Durağı Kültür
Mimarisiyle dikkatleri çeken durak, görenlerin beğenisini topluyor. Şehir merkezinde bulunan renkli ve camlı otobüs duraklarının dışında çok farklı bir görüntüye sahip bulunan otantik otobüs durağının tarihi Harput Mahallesinde olmasıysa ayrı bir güzellik oluşturuyor. Ahşap bir malzeme kullanılarak yapılan otantik otobüs durağı yaz mevsiminde güneşten, kışın ise yağmur ve kar yağışından kısmen de olsa vatandaşları koruyacak şekilde tasarlanmış.
 
Harput Mahallesinde 1 adet yapılan otantik otobüs durağının beğenilmesi halinde bu sayıyı artırabileceklerini ifade eden Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu'da Harput'un her hali ile ayrı bir güzelliğe sahip olduğunu kaydederek kendilerinin de yapmış bu ve diğer çalışmalarla bu güzellikte az da olsa pay sahibi olmaya çalıştıklarını kaydetti. 
 
Harput mahallesinde bulunan otantik otobüs durağını gören vatandaşlar ise bunun farklı bir çalışma olduğunu ve son derece dikkat çekici olup güzel düşünüldüğünü belirterek bu sayının artırılabileceğini ifade ediyorlar.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom