Çanakkale zaferi iki ayrı törenle kutlandı

Elazığ'da, 18 Mart Çanakkale zaferinin 100. yıl dönümü dolayısıyla iki ayrı tören düzenlendi.

Çanakkale zaferi iki ayrı törenle kutlandı Güncel
Elazığ'da 18 Mart Çanakkale zaferinin 100. yıl dönümü dolayısıyla resmi program düzenlendi. İlk program öğretmenevi önündeki Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Programa Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, 8. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, protokol üyeleri ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.
 
Resmi program daha sonra Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi'nde devam etti. Çubukbey Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa protokol üyeleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı. Günün anlam ve konuşmasını yapan okul müdürü Serhat Mutlu Cavlı, Çanakkale savaşının Türk milletinin birlik ve beraberliğinin harcını oluşturduğunu belirterek, Çanakkale'de tutuşturulan zaferin gururla ve birlik beraberlik içerisinde kutlanması gerektiğini söyledi.
 
Elazığ Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Alataş da Çanakkale zaferinin bağımsızlık adına önemli olduğunun altını çizdi. Alataş, annelerin ya şehit olun ya gazi diyerek çocuklarını savaşa gönderdiğine dikkat çekti ve savaşın kazanılmasında bu ruhun etkili olduğunu vurguladı. Program, okul öğrencileri tarafından hazırlanan etkinlikler ve askeri bandonun konseriyle devam etti.
 
Törenin sonunda Vali Zorluoğlu, Korgeneral Uyar ve Belediye Başkanı Yanılmaz tarafından şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom