Fatih Erbakan, Elazığ'da konferans verdi

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, Elazığ'da katıldığı bir konferansta, siyonizme karşı Müslümanların tedbirli olması gerektiğini söyledi.

Fatih Erbakan, Elazığ'da konferans verdi Güncel
Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, vakfın il teşkilatı tarafından düzenlenen Çanakkale Ruhu ve Erbakan konulu konferansa katılmak üzere Elazığ’a geldi. Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa çok sayıda davetli katıldı. Konferansın açılış konuşmasını Erbakan Vakfı Elazığ Şubesi Başkanı Haluk Arslan yaptı. Arslan, Çanakkale’nin Türk tarihi açısından önemli bir zafer olduğunu vurguladı.
 
Konferansta yaptığı konuşmada, siyonizmin oyunlarına gelinmemesi gerektiğine dikkat çeken Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan da, “Allah bizlere bir daha Çanakkale Zaferi gibi zor günler yaşatmasın ve bize Çanakkale Harbi'nde şehit düşenler, gazi olanlar, cihat edenler gibi şuurlu Müslümanlar olmayı nasip etsin. Erbakan hocamız kamuoyuna yaptığı bir açıklamada ne dedi? 'Seyit Çavuş'un batırdığı o İngiliz gemisinin içinde Hindistan, Pakistan ve Malezya'dan İngiliz ordusuyla Çanakkale'ye savaşmak için gelen İngiliz ordusuna mensup Müslüman askerler vardı. Onlar zırhlının içinde cemaatle namaz kılarlarken Seyit Çavuş top mermisini gönderdi ve onları diğer İngiliz askerleri ile suyun dibine batırdı. Niçin. Çünkü Müslüman olmak yetmez, şuurlu Müslüman olmak lazımdır da onun için' dedi. 
 
Adam Müslüman, Hindistan'dan, Pakistan'dan gelmiş 5 vakit namazını kılıyor fakat İngiliz ordusunun içerisinde siyonizmin emellerine hizmet ediyorsa bunun yanlış olduğunu anlatan Erbakan,"Allah bizlere dünya siyonizmine karşı uyanık olmayı nasip etsin. 'Ne yaparsak siyonizme hizmet etmiş oluruz, ne yaparsak zalimlerin ve siyonizmin oyununu bozmuş oluruz', bunun farkında olabilen ferasetli Müslümanlar olmayı bizlere nasip etsin. Allah bizlere bir daha Çanakkale Zaferi gibi zor günler yaşatmasın ve bizlere Çanakkale Harbi'nde şehit düşenler, gazi olanlar, cihat edenler gibi şuurlu Müslümanlar olmayı nasip etsin” ifadelerini kullandı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom