Yüzde 20 indirim kampanyasına rekor başvuru

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın yüzde 20 indirim kampanyası rekor başvuru ile tamamlandı.

Yüzde 20 indirim kampanyasına rekor başvuru Ekonomi
TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcıları için başlatılan indirim kampanyasına bir önceki kampanyaya göre yaklaşık üç katı başvuru olduğunu açıkladı. Turan, 33 bin 234 kişinin yüzde 20 indirimden faydalandığını söyledi.
 
 
YÜZDE 20 İNDİRİM UYGULANDI
TOKİ,borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcıları için 23 Şubat - 19 Mart 2015 tarihleri arasında indirim kampanyası düzenledi. İndirim kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve işyeri alıcıları, bu tarihler arasında ilgili bankalara başvuruda bulundular. Kampanyada, borçlarını peşin ödeyenlere yüzde 20 indirimuygulandı.
 
“İNDİRİM KAMPANYASI YOĞUN TALEP ÜZERİNE YAPILDI”
Borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini ifade eden TOKİ Başkanı Turan, bu yıl düzenlenen kampanyaya ilk günden yoğun bir ilgi gerçekleştiğini söyledi. Turan, “Son indirim kampanyamızdanyaklaşık 12 bin kişi yararlanmıştı. Ancak bu yıl düzenlediğimiz kampanyaya yapılan başvuru,bir önceki kampanyada yapılan başvurunun üç katına yaklaştı. Kampanyamızdan 33 bin 234 kişi faydalandı” dedi.
 
Kampanyadan, satışları 2012 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2012 yılı sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri hâlihazırda devam eden, konut ve işyerleri sahipleri yararlandı. Vadesi 12 aydan daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi.
 
19 MART’TA TAMAMLANDI
TOKİ’nin indirim kampanyası 19 Mart 2015 tarihinde tamamlandı. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.
 
İndirim kampanyası kapsamında TOKİ tarafından satışları 2012 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2012 yılı sonuna kadar başlamış ve geri ödemeleri hali hazırda devam eden 188 bin 230 konut ve 910 işyeri bulunuyordu. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom