Down sendromlu çocuklar eğlendi

Elazığ'da, Down sendromlu çocuklar, Bir Alışveriş Merkezinde sahneye çıkarak önce halk oyunları ardından sema gösterisi ve tiyatro oyunu sahneledi. Oyunları izleyen vatandaşlar çocukları ayakta alkışladı.

Down sendromlu çocuklar eğlendi Güncel
21 Mart Dünya Downsendromlular Günü nedeniyle, Elazığ Down Sendromlular Derneği tarafından Down sendromlu çocukların yer aldığı etkinlik düzenlendi. Bir Alışveriş Merkezinde yapılan etkinliğe AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ile milletvekili aday adayı Dr. Ömer Deniz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikle ilgili bilgi veren Elazığ Down Sendromlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Gül Güle Yerli, “21 Mart Dünya Downlular günü, bizde bu günü çocuklarımızla etkinlik yaparak geçirelim istedik. Bugün çocuklarımız küçük küçük gösteriler yapacak. Hem eğleneceğiz, hem de çocuklarımızın neler yapabildiğini, neler başarabildiğini göreceğiz. Dernek olarak da amacımız çocuklarımıza daha kolay ve daha güzel şeyler yapmasını öğretmek. Hafta sonları çocuklarımız tiyatro oynuyor, resim yapıyor ve bunlar gibi daha birçok faaliyete katılıyorlar. Dernek çatısı altında annelerimizle bir aradayız. Burada çocuklarımız hem ailelerinin hem de öğretmenlerimizin desteği ile birçok şeyi yapmayı başarıyor” dedi.
 
Down sendromlu çocukların her zaman yanlarında olduklarını belirten Avm Genel Koordinatörü Aykut Arslan ise, “Down sendromlu çocuklarımız normal insanlardan bir tık daha fazladır. Becerileri daha fazladır. Sadece onlara doğru yapılması öğretildiği takdirde çok daha fazla yeteneğe sahip olduklarını biliyoruz. Onun farkındalığını göstermek adına bu tip organizasyonlara alış veriş merkezimizde önem veriyoruz. Herkesin aynı hassasiyeti göstermesini özellikle rica ediyoruz” diye konuştu.
 
Böyle bir etkinliğe katılmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ da, her zaman çocuklarımızın yanında olacaklarını söyledi.
 
Sahneye çıkan Downsendromlu çocuklar ilk önce çayda çıra ardından da çeşitli halk oyunlarını oynadı. Sema ekibi sahneye çıktı, sonra tiyatro grubunda yer alan çocuklar oynadıkları oyunlarla alkış aldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom