Meteoroloji çalışanları eylemde

Elazığ Meteoroloji Bölge Müdürlüğü çalışanları, 23 Mart Dünya Meteoroloji Günü dolayısıyla eylem yaptı. Bir gün iş bırakma eylemi yapan çalışanlar, havacılık tazminatlarının ödenmesini istedi.

Meteoroloji çalışanları eylemde Güncel
Memur Sen’e bağlı Büro-Sen Elazığ Şube Başkanı Zülküf Şimşek, havacılık tazminatının bir an önce ödenmesi gerektiğini belirterek, burada Meteoroloji Genel Müdürlüğü çalışanlarının uğradığı haksızlığı ve adaletsizliği haykırmak için toplandıklarını söyledi. Şimşek, "Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Meteoroloji Genel Müdürlüğü çalışanları ülkemizin dört bir yanındaki hava alanlarında ve ülkemizin her ilinde görev yaparak hava tahmin raporları oluşturmaktadır. Önemli görevlerde yer alan meteoroloji çalışanlarına havacılık tazminatı ödenmelidir. Genel bütçeye ek yük getirmeyen meteoroloji çalışanlarının alın terinin, emeğinin karşılığı olan havacılık tazminatının ödenmesini istiyoruz. Bugün tüm meteoroloji ve havalimanlarında uçakların kalkışı için gerekli olan hava tahmin raporlarını hazırlamayarak bazı havaalanlarında rötar, bazı havaalanlarında ise uçak kaldırmama eylemi yapıyoruz" dedi. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...