AK Parti'de 2. temayül yoklaması yapıldı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Elazığ İl Başkanlığı, 7 Haziran'da yapılacak 25. dönem milletvekili seçimleri öncesi 2. temayül yoklamasını gerçekleştirdi.

AK Parti'de 2. temayül yoklaması yapıldı Güncel
AK Parti Elazığ İl Başkanlığı, 7 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimleri öncesi aday belirlemede sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini almak için temayül yoklaması gerçekleştirdi. AK Parti İl Başkanı Nusret Çoban, aday belirlemede sivil toplum kuruluşlarının kararının önemli olduğunu belirterek, "7 Haziran 2015 25. dönem milletvekili seçimiyle alakalı olarak seçim hazırlıkları yapıyoruz. Bu yaptığımız hazırlıklardan bir tanesi de STK’ların görüşlerini almak. Aynı zamanda burada derneklerimiz de oy kullanacak. Tahmin ediyorum 5600 kişi burada şu an oy kullanacak. STK’larımızın derneklerimizin görüşleri bizler için çok önemli. Onların tercih ettikleri adaylar bizler için çok önemli. Onların belirtmiş oldukları aday adaylarını belirleyeceğiz ve ona göre karar vermek için bu seçimi yapıyoruz. Ankara’dan herhangi bir görevli gelmedi. Görevli biziz. Burası bize emanet. Oyları kapatıp mühürleyeceğiz ve Ankara’ya göndereceğiz" şeklinde konuştu.
 
"TEMAYÜL SONUÇLARI AÇIKLANMADI, LİSTELER ASILSIZ"
İlk temayül yoklamasında olduğu gibi bu temayül yoklamasının da sonuçlarının açıklanmayacağının altını çizen Çoban, "Ben il başkanıyım. Temayül yoklamasının sonuçlarından benim haberimin olmadığına göre başkanlarının haberinin olması mümkün değil. Spekülasyon yapıyorlar. Her sene birileri birinci birileri ikinci oluyor. Bunlar hoş şeyler değil. Aynı zamanda aday adayı kardeşlerimizi de incitmiş oluyorlar. Bunlara itibar edilmemesini istiyorum. Buradaki oylama sonuçları da açıklanmayacak. 7-10 Nisan tarihleri arasında aday olan kardeşlerimiz açıklanacak. Başbakanımızla görüştük. Aday adaylarımız hakkında bilgi verdik kendilerine. Başa baş bir görüşme yaptık. Elazığ’ımız için hayırlı olanı görüştük. Anket çalışmalarımız bundan sonraki süreçte de devam edecek" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com