Elazığ'da deprem tatbikatı

(AFAD) Elazığ İl Müdürlüğü, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), 112 acil yardım ve Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından 2 okulda deprem tatbikatı yapıldı.

Elazığ'da deprem tatbikatı Güncel
1. derece deprem kuşağında bulunan Elazığ'da, kurtarma ekiplerinin belirli aralıklarla yaptıkları tatbikatlar devam ediyor. Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 112 acil yardım, AFAD ve UMKE ekipleri tarafından ortaklaşa olarak 2 farklı okulda deprem tatbikatı düzenlendi. Kurtarma ekipleri ilk olarak 650 öğrenci ve 80 öğretmenin bulunduğu 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde tatbikatı gerçekleştirdi. Deprem sonrası okulda mahsur kalan çocukları kurtaran ekipler, yangınlara da müdahale etti.
 
Daha sonra Metin Koloğlu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nde deprem tatbikatı yapan ekipler, ilk önce öğrencileri deprem konusunda bilgilendirdi. Deprem anında öğrenciler masaların kenarında ellerine boyunlarına koyarak, depremin geçmesini bekledikten sonra tahliye edildi. Senaryo gereği depremde yaralanan öğrenciler de kurtarma ekipleri tarafından sedye ile ambulanslara taşınarak hastaneye kaldırıldı.
 
Deprem tatbikatlarının belirli aralıklarla okulda ve kamu kurumlarında yapılamaya devam edileceği öğrenildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom