24 bin fidan toprakla buluştu

Elazığ'da 18 hektar alanda 24 bin fidan dikildi.

24 bin fidan toprakla buluştu Güncel
Elazığ’da 18 hektar alanda 24 bin fidan dikilerek oluşturulan Bereket Ormanı'na telekonferans sistemiyle canlı bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Elazığ’a kampanyaya katılımları dolayısıyla teşekkürlerini iletti.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Gönül Elçileri Projesi kapsamında Elazığ merkez Yedigöze mevkisinde 18 hektar alanda oluşturulan Bereket Ormanı'nda fidan dikimi için tören düzenlendi. Törene Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, protokol üyeleri,eşleri, vatandaşlar ve çocuklar katıldı. Program Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibinin oyunları ile başladı. 
 
Burada konuşan Vali Murat Zorluoğlu, "Ülkemizde orman alanlarının korunması ve ağaçlandırmanın teşviki amacıyla sayın cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin öncülüğünü yaptığı gönül elçileri projesi kapsamında yurdumuzun dört bir yanında olduğu gibi Elazığ’da da fidan dikimi faaliyetini başlatmış bulunmaktayız. Elazığ'ımızda bereket ormanı adıyla merkez Yedigöze mevkiinde 18 hektar alan üzerine başta karaçam, kızılçam ve sedir ağaçları olmak üzere 24 bin adet fidan dikimini gerçekleştiriyoruz. Ormanlarımız geleceğe bırakılacak en önemli mirasımızdır. Bugün tüm Elazığlılar olarak bu mirasa ortak olmak için burada buluşarak bir festival havasında bu ağaç dikme faaliyetini icra ediyoruz" dedi. 
 
Daha sonra konuşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, "Elbette bir ağacın bir can olduğuna inanıyoruz. Dolayısı ile Türkiye’deki bütün alanlarda bir ağaç sayısının artması için elimizden gelen bütün gayreti gösterme gayretindeyiz. Elbette bir ağacın olmadığı dağlarımız, tepelerimizin kalmaması gerekir. Biz Elazığ’ı yeşillendirmek, güzelleştirmek ve yeşil oranını arttırmak için elimizden gelen bütün gayreti gösterme sorumluluğu içindeyiz" diye konuştu. 
 
Konuşmaların ardından Elazığ Orman İşletme Müdürü Enver Yıldırım, katılımcılara fidanları nasıl dikecekleri konusunda bilgi verdi.
 
Daha sonra fidan dikim alanına geçildi. Alanda bulunan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nın eşi Sevcan Zorluoğlu telekonferans sistemi ile Ankara’da yapılan törende Cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan’la bağlantı kurdu. Sevcan Zorluoğlu, "Orman alanlarının korunması ve ağaçlandırmanın teşviki amacıyla zatı alinizin öncülüğünü yaptığı gönül elçileri projesi kapsamında, yurdumuzun dört bir yanında olduğu gibi Elazığ’da da fidan dikimi faaliyetini başlatmış bulunmaktayız” diyerek Elazığ'daki törenle ilgili bilgi verdi. 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan da, "Kampanyaya katılımınız dolayısı ile tebrik ediyorum. Elazığ’a selam ve sevgiler gönderiyorum" şeklinde cevap verdi.
 
Telekonferansın ardından tüm katılımcılar Orman İşletme Müdürlüğü memurlarının eşliğinde merkez Yedigöze mevkisine 24 bin fidanın dikimi yapıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom