İşçilerin açlık grevi 6. gününde sona erdi

Eyüp Bağları Sulama Birliği işçilerinin başlattığı açlık grevi 6. gününde sonra erdi.

İşçilerin açlık grevi 6. gününde sona erdi Güncel
Elazığ’da 5 yıldır maaş alamayan ve iş başı yapamayan Eyüp Bağları Sulama Birliği işçilerinin başlattığı açlık grevi 6. gününde AK Parti Elazığ Başkanı Nusret Çoban tarafından yapılan ziyaretin ardından sonra erdi. 
 
Elazığ’da 20 milyon liralık elektrik borcu yüzünden 5 yıl önce kapanan Eyüp Bağları Sulama Birliği’nin işçileri, Devlet Su İşleri 9. Bölge Müdürlüğü’nde iş başı yaptırılmadıkları ve 5 yıldır maaş alamadıkları gerekçesiyle 6 gün önce açlık grevi başlatmıştı. İcadiye Mahallesi Şehitlik karşısında boş bir iş yerinde 6 gündür açlık grevini sürdüren işçileri, bugün AK Parti Elazığ İl Başkanı Nusret Çoban ziyaret etti. Ziyaretin ardından grevdeki işçiler adına açıklama yapan Süleyman Tanış, 6. gününde grevi bitirdiklerini, kendilerine sorunun 1 ay içerisinde tamamen çözüme kavuşacağı sözünün verildiğini söyledi. Grevinin 6. gününü yaşadıklarını belirten Tanış, ”Yetkililerimiz sesimizi duyarak bizi ziyarete geldi. Sağ olsunlar ilgilerini alakalarını bizlere gösterdiler. Ziyarete gelen yetkililer, hepimizin önünde bizlere bu işin takipçisi olduklarını ve 1 ay içerisinde bu sorunun çözüleceği sözünü verdi” dedi.
 
Kendilerini ziyarete gelen AK Parti İl Başkanı Nusret Çoban’a güvendiklerini ifade eden Tanış, ”Bu işi çözeceklerini biliyoruz. Bizde kendileri ile birlikte bu konunun takipçisi olacağız. Artık bu işin bitirme sözünü almış bulunuyoruz. Bu saatten sonra arkadaşlarım ve biz il başkanımızın sözüne itimat ettiğimizden dolayı açlık grevine son veriyoruz. İl Başkanı Nusret Çoban, yönetim kurulu ile geldi, bu sözü bize verdi, biz de onların sözüne güvendik grevi sonlandırma kararı aldık” şeklinde konuştu.
 
Açlık grevinin sonlandırılmasının ardından işçiler 6 gündür kaldıkları iş yerindeki pankartları söktü. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom