İçimizde ki İrlandalılar Çoğaldı

İçimizde ki İrlandalılar Çoğaldı

Kendi insanımızın tanımını yapın diye sorarlarsa; Elazığlı merttir, delikanlıdır, vatanına milletine bağlıdır tanımıyla hep karşılaşırız ve bu terimi çoğaltabiliriz !
Bu yazıyı okuyanlar nasıl bir tanımlama içine girer bilmiyorum ama ben şunu söylüyorum, İnsanların bu kadar birbirini çekemediği, birbirinin ayağına dolaştığı, sinsi sinsi arkasından haltlar karıştırdığı ve kendi insanına değer vermeyen, yabancı hayranlığı olan bir memlekette yaşıyoruz maalesef.
Bazen insan yaşadığı şehirden çekip gitmek istiyor uzaklara, bu tür insanlarla aynı şehirde yaşayıp, aynı havayı solumamak için..
Konumuz yine Elazığspor, ama kendi insanımızı tanımlamadan geçemedim. Son günlerde sosyal medya üzerinden Elazığspor’a yine bu şehrin insanları tarafından, Elazığspor için ne yapmışım diye kendisini sorgulaması gereken insanlar tarafından  ağza alınmayacak küfürlerle saldırılmaya başlandı.
Kısacası.. İçimizde ki İrlandalıların sayısı her geçen gün artmaya başladı.
Elazığspor yönetiminin elbette ki hataları var, söylemler ile eylemlerin uyuşmadığı noktalar var ama bir kurumu eleştirirken, araştırmaları iyi yapıp belden aşağı da vurmadan, hakaret etmeden, kişilik haklarına saygı duyarak eleştirmeliyiz.
Şimdi Elazığspor yönetimini pervasızca eleştirenlere, geçen sezon da lig başlamadan bu takım küme düşer diyen felaket tellallarına soruyorum ?
Kulübün borcu 8 trilyonken, kongrede yarım saat içinde borç 22 trilyona çıktığında neredeydiniz ?
Son iki yönetimden önce ki yönetimler ve başkanlar temlik koydukları, bir kolanın bile hesabını yapacağım deyip kulübü küme düşürdüğü zaman neredeydiniz ?
Elazığspor şimdi değil, her sezon menajerlerle çalışmıştır geçmiş yönetimlerle çalışan menajerler Elazığspor dan neler kazanmıştır o zaman nerelerdeydiniz ?
Sahi biz 4 yıl önce hangi illere deplasman yapıyorduk ?
Gittiğimiz şehirleri küçümsemek adına yazmıyorum bu memleketin her karışını seviyorum ama ikinci ve üçüncü liglerde Mardin’e, Van’a, Diyarbakır’a deplasman yaptığınızda neredeydiniz ?
Hayırdır uçaklarla İstanbul’a ,Ankara’ya,İzmir’e gitmek Lüks mü geldi ?
Yahu Belediyespor bu şehrin takımı değil mi ? İki sezon içinde hangi menajerlerle hangi transferler yapıldı kulüp borç bataklığına sürüklendi, neredeydiniz ?
Elazığ’ın bir çok yetiştirdiği diplomalı Teknik Direktör’ü varken, Hasan Vezir getirildiğinde hiç sesi çıkmayanlar neredeydiniz ?
Belediyespor kümeye düşmekten son hafta kurtuldu herkes kendine pay çıkardı ama borç batağına sokulurken kimse nedense kendine düşen payı almadı neredeydiniz?
Neredeydiniz, neredeydiniz ! Varın sizler çoğaltın, maalesef sadece eleştireceğimiz insanların, yönetimlerin hep açıklarını kollarsınız. İyi yapılan tek bir şey yok mu ? Allah aşkına..
Her yönetimin hataları oluyor ve bu yönetiminde elbette yanlışları var. Ama bu yönetimin kirinden çok sabunu var. Amaç bağcıyı döğmektense, üzüm yemek olmalı. Geçen sezon fazla transfer yapıldı diye eleştirilen yönetim bu sezon da dikkatli bir transfer politikası uyguluyor diye eleştiriliyor, maalesef sizlere hiçbir şey beğendirilemiyor belki de sizler yönetimsiz kalan, kayyumlara devredilen Elazısğpor’u özlediniz yada menfaatlerinize dokunuldu köşelerde kaldınız.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom