Avcıl TOBB inşaat müteahhitleri meclisinde

Osman Avcıl TOBB Türkiye İnşaat Müteahhitleri Meclisinde.

Avcıl TOBB inşaat müteahhitleri meclisinde Güncel
TOBB Türkiye İnşaat Müteahhitleri Meclisi, TOBB  Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Necdet Özer’in başkanlığında, sektörün gündemindeki konuları görüşmek ve Meclis Başkan ile Yardımcılarını seçmek için TOBB’da toplandı.
 
Seçimli meclis toplantısında meclis oy birliği ile; Tahir TELLİOĞLU, TOBB Türkiye İnşaat Müteahhitleri meclis başkanlığına, Ali AYDIN ve Necip NASIR Başkan Yardımcılığına ve Alaattin ÇAKIR genel Koordinatörlük görevlerine seçilmiştir.Ayrıca Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Osman AVCIL’da meclis üyesi olarak görev almıştır.
 
TOBB İnşaat Sektör Meclis Başkanı Tahir Tellioğlu yaptığı meclis konuşmasında; sektörün ihtiyaçlarını karşılamak adına yapmayı planladıkları çalışmalar için kendilerine bu fırsatı ve iş birliğini sağlayarak verdikleri desteklerinden dolayı TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Necdet Özer’e teşekkürlerini dile getirerek sözlerine başladı.
 
Telioğlu konuşmasında; sektör olarak bir bütünlük içerisinde hareket edilmesi gerektiğini, beraberlikten güç doğacağını vurgulayarak, Kamu ve Özel sektör müteahhitleri olarak sorunlarının bir bütün olarak değerlendirilmesini ve bu bağlamda Müteahhitlik Anayasası sayılacak Hizmet kanununun da çalışma usul ve esaslarının  bir an önce düzenlenerek TOBB, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İMKON olarak hazırlanan yasa tasarısının bir an önce  çıkartılmasına vurgu yaptı.
 
TOBB çatısı altında sigortacılık modeli gibi icracı bir yapıyla, kendi sektörünün kurallarını koyan, denetleyen ve TOBB bünyesinde çalışma usul ve esasları açısından yasal dayanağı olan bağımsız bir yapıya sahip olmak istediklerini belirten Tellioğlu,  ayrıca, Müteahhitlerin meslek yasasının bulunmayışından kaynaklanan sıkıntıların hat safhaya ulaştığını söyledi.
 
Sektörün nitelikli eleman konusunda sıkıntı çektiğini ifade eden Tellioğlu; bununla ilgili sektör çalışanlarının eğitilmesi ile ilgili MYK ve TÜRKAK tarafından Akredite edilmek üzere kendi kontrollerinde çalışma yürüttüklerini, çalışanlara sertifika verebilecek nitelikte yapı oluşturduklarını ifade etti.
 
Tellioğlu; Türkiye’de İş ve İş Güvenliğini oluşturmayı hedeflediklerini ve sektörün bu anlamda daha hızlı hedeflerine ulaşacağına inandıklarını ifade etti.
 
Sektör sorunlarının çözülmesi için Sayın Başbakan ve TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na bilgi verdiklerini paylaşan Tellioğlu,  VIII. Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası’nda sektörün sunacağı sorun ve çözüm önerilerinin hızlıca güncellenmesi ve TOBB Müteahhitlik Meclis üyelerinden sektörel görüşlerini, en geç 20 Mart’a kadar meclis başkanlığına iletilmesi  hususu vurgulandı.
 
Toplantı, bir sonraki meclis toplantısının Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilmesine karar verilerek, meclis üyelerini yeni dönemdeki dilek ve temennileri ile sona erdi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom