Gönül Köprüsü öğrencileri F.Ü'yü gezdi

Şarkın Gençliği Derneği tarafından hazırlanan 'Gönül Köprüsü' projesi kapsamında Palu ilçesinde öğrenim gören ortaokul öğrencileri üniversiteyi ve kent merkezinde bazı okulları gezme fırsatı buldu.

Gönül Köprüsü öğrencileri F.Ü'yü gezdi Güncel
Elazığ'da Şarkın Gençliği Derneği tarafından yürütülen ‘Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında Palu Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerine gezi düzenlendi. Gerçekleşen gezide Palu Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri ilk olarak Fırat Üniversitesi'ni daha sonra da Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni gezerek sinemaya gitti. Sinema sonrası Şarkın Gençliği Dernek üyeleri öğrencilerle beraber ilçe gezisi için Keban'a gitti. Elazığ Şarkın Gençliği Dernek Başkanı Rabia Haroğlu,”Gezideki amacımız öğrencilerimizin ufuklarını genişletmek, hedeflerini belirlemede yardımcı olmaktır. Projemiz öğrencilerimizin talebi üzerine gerçekleşti. Biz bildiğiniz üzere bölgemizde 17 kütüphane kurduk. Kütüphaneyi kurduğumuz zaman orta okul öğrencilerimizden özellikle bize gelen talepler, üniversiteyi gezmek istemeleri, Elazığ’ı görmek istedikleriydi. Biz de Palu’dan arkadaşlarımızı getirerek bu talepleri üzerine bu geziyi düzenledik" dedi.
 
Proje kapsamında etkinliklerinin süreceğini belirten Haroğlu, bugün düzenledikleri gezide kendilerin destek olan Prof. Dr. Yasemin Açık’a teşekkür etti. Geziye katılan öğrencilerde, üniversiteyi ve üniversite de verilen eğitimi yakından görme şansı buldukları için mutlu oldukların dile getirdi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom