Erdem, parti grubu adına konuştu

TBMM Genel Kurulu’nda, TSK İç Hizmet Kanunu’nun 35. maddesini değiştiren düzenleme kabul edildi. MHP Elazığ Milletvekili Enver Erdem, Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ'a düzenlemeyle ilgili iki farklı soru yöneltt

Erdem, parti grubu adına konuştu Siyaset
TBMM Genel Kurulu'nda, TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesini değiştiren düzenleme kabul edildi. MHP Elazığ Milletvekili Enver Erdem, Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ’a düzenlemeyle ilgili iki farklı soru yöneltti.
 
TBMM Genel Kurulu'nda, TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesini değiştiren düzenleme kabul edilerek yasalaştı. "Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; Türk yurdunu ve anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'ni kollamak ve korumaktır" ifadesi, "Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; yurtdışından gelecek tehdit ve tehlikelere karşı Türk vatanını savunmak, caydırıcılık sağlayacak şekilde askeri gücün muhafazasını ve güçlendirilmesini sağlamak, TBMM kararıyla yurtdışında verilen görevleri yapmak ve uluslararası barışın sağlanmasına yardımcı olmaktır" şeklinde değiştirildi. MHP Elazığ Milletvekili Enver ERDEM, değişiklik yapılan düzenlemeyle ilgili Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ’a iki farklı soru yöneltti.
 
Bakan YILMAZ ise MHP Milletvekili ERDEM’in sorularına şu cevapları verdi…
 
Elazığ Milletvekili ERDEM’in Mili Savunma Bakanı’na bir diğer sorusu, askerlerin yemin töreninde kullandığı ifadelerde de bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı yönündeydi.
 
Bakan YILMAZ bu soruya da “bizim böyle bir değişiklik yapmaya niyetimiz yok, sizin varsa iktidar olursanız yaparsınız” şeklinde cevap verdi.
 
MHP Milletvekili ERDEM TSK’nın İç Hizmet Kanunu’nda değişiklik yapılarak teröristlere alan açılmaya çalışıldığını savundu.
 
Konuşmaların ardından maddedeki değişiklik oylanarak kabul edildi. Oylamada bazı CHP milletvekillerinin de "kabul" oyu verdiği görüldü.  

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom