Su ücretlerinde indirim

Elazığ Belediyesi Nisan ayı Meclis Toplantılarında hemşerilerimizi yakından ilgilendiren ve bütçelerine önemli bir katkı sağlayacak bir karar alındı.

Su ücretlerinde indirim Güncel
Nisan ayı meclis toplantılarında su ücretlerinde indirime gidildi. Mecliste alınan karar gereği Su ve Kanalizasyon Ücretleri yeniden belirlenerek indirimli tarifeler belirlendi. 
 
MESKENLERDE KULLANILAN SUYA İNDİRİM
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın başkanlığında toplanan Belediye Meclisinde yeni su tarifesi 2,51 TL’den 2,42 TL’ye indirildi. 
 
Geçici Mesken abonelerin kullandığı su tarifesi ise 4,01 TL’den 3,92 kuruş olarak belirlendi. Başkan Yanılmaz, “Su bir hayattır suyun israf edilmeden kullanılması gerektiğini belirterek yeni tarifelerin oldukça makul olduğunu söyledi.
 
BELEDİYEDEN YATIRIMCIYA BÜYÜK DESTEK ORGANİZE SANAYİDE KULLANILAN ATIK SUYA İNDİRİM
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Organize Sanayi Bölgesinde yatırımcıların kullandığı su ücretlerinde indirime gidildiğini ve yatırımcılara ellerinden gelen tüm desteği sunduklarını belirterek “Organize Sanayi Kuyusu ticarethanelerinde1,50 TL olan su tonaj bedelinde yüzde 50 oranında indirime gidilerek 0,75 kuruşa çekildiğini ifade etti. Başkan Yanılmaz, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yatırımcıya bu tür teşviklerin gerekli olduğunu sözlerine ekledi.
 
SAYAÇ OKUMA BEDELLERİ KALDIRILDI
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, daha önceden su faturalarına yansıtılan 2.00 TL’lik sayaç okuma bedelinin tamamen kaldırıldığını ve hemşehrilerimizin bütçelerine bir nebzede olsa katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.
 
Yıllardan beri alınan okuma bedellerinin kaldırılmış olması hemşerilerimizde büyük memnuniyet oluşturdu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom