Köy okuluna mektup yağdı

Elazığ'da bir köy okulunda iki öğretmenin başlattığı mektup projesi kapsamında ilkokul 2 ve 3. sınıf öğrencilerinin yazdıkları mektuplara cevaplar geldi.

Köy okuluna mektup yağdı Güncel
3/A sınıfından Melike Naz Kılınç’ın yazdığı mektuba Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, 2/A sınıfından Arda Dostbaş’a ise Deniz Kuvvetleri Komutanı'ndan cevap geldi. 
 
Elazığ’da Unzutarla İlkokulu 2/A sınıfı öğretmeni Bahar Gültekin Düztaş ile 3/A sınıfı öğretmeni Suna Koç, Türkçe dersinde öğrencilere mektuplaşma alışkanlığını kazandırmak için ‘Mektup arkadaşlığı’ projesini uyguladı. Mektup arkadaşlığı projesinde öğrenciler hem devlet büyüklerine hem de yakınlarına mektuplar yazarak posta ile gönderdi. Öğrencilerinin mektuplarına devlet büyüklerinden cevaplar gelmeye başladı.
 
MEKTUP ARKADAŞI GENELKURMAY BAŞKANI OLDU
3/A sınıfından Melike Naz Kılınç mektubunu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’e yazdı. Genelkurmay Başkanı Özel de, mektuba mektupla cevap verdi. Özel mektubunda, "Samimi duygularla yazdığın mektubunu memnuniyetle aldım ve ilgiyle okudum. Umarım mektup yazmayı öğrendiğin gibi daha birçok şeyi öğrenir, iyi yetişmiş bir birey olarak vatanımıza ve milletimize faydalı hizmetlerde bulunursun. Bizler de seninle ve senin gibi vatan evlatlarıyla iftihar ederiz. Öğretmenlerinle, arkadaşlarınla, ailenle ve tüm sevdiklerinle sağlık, mutluluk ve başarılar dolu güzel günler geçirmen temennisi ile gözlerinden öpüyorum" dedi.
 
Mektubun yanı sıra Kılınç’ın Çöteli köyünde ikamet eden ailesini de Elazığ İl Jandarma Komutanı Albay Resul Seferoğlu ve eşi Işıl Seferoğlu ziyaret ederek, Genelkurmay Başkanı Özel tarafından gönderilen çeşitli hediyeleri verdikleri öğrenildi.
 
"ÖĞRETMEN OLMAK İSTİYORDUM, SUBAY OLABİLİRİM"
2 ay önce Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’e mektup yazdığını belirten ilkokul 3. sınıf öğrencisi Melike Naz Kılınç, "Mektup arkadaşım olmasını istedim. O da bana karşılık vererek mektup yazdı. Mektubun yanı sıra bana hediye olarak saat, yapboz ve kitap gibi çeşitli hediyeler getirdiler. Cevap alınca çok mutlu oldum. Heyecanlanmıştım. Bir süre sonra heyecanım geçti. İlk başta öğretmen olmak istiyorum. Şimdi mektup arkadaşım bana milletine ve vatanına iyi hizmetlerde bulunursun dediği için kafam biraz karıştı. Şimdi subay olabilirim gibi düşünüyorum" diye konuştu. 
Tekrar mektup yazdığını ifade eden Kılınç, Genelkurmay Başkanı Özel’i görmek ve duygularını karşısında daha güzel anlatmak istediği de söyledi.
 
DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANI DA MEKTUBA CEVAP VERDİ
2/A sınıfından Arda Dostbaş ise mektubunu Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu’na yazdı. Oramiral Bostanoğlu da, Dostbaş’ın mektubuna karşılık vererek cevap yazdı. Komutanların yanı sıra Ankara Çankaya Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi gibi birçok üniversitenin rektörü ile büyük firmaların genel müdürlerinden mektuplara cevap geldi. Birçok öğrenicinin mektubuna cevap gelirken, henüz cevapları gelmeyen öğrenciler de mektup arkadaşlarından gelecek cevabı beklemeye başladı.
 
"BEKLENİLENİN ÜZERİNDE CEVAP GELDİ"
Proje ile ilgili bilgi veren sınıf öğretmenlerinden Bahar Gültekin Düztaş, "Geçmişte çok kullandığımız fakat günümüzde unutulmaya yüz tutmuş iletişim araçlarımızdan mektuplaşmayı derste işledik. Öğrencilerimize mektuplaşmanın güzelliğini anlatabilmek ve öğretmek için böyle bir kampanya düzenlemeye karar verdik. Öğrencilerimizden arkadaşlarına, akrabalarına ya da devlet büyüklerinden birine mektup yazmalarını söyledik. Çoğu öğrencimiz devlet büyüklerine mektup yazmayı tercih etti. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'den, Çankaya Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi,TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Pegasus Hava Yolları dahil birçok kişiden öğrencilerimize cevap geldi. Cevap yazacaklarını tahmin edebiliyorduk ama beklediğimizden daha fazla cevap geldi. Öğrencilerimiz çok sevindi mektupları henüz gelmemiş öğrencilerimiz var, onlar da çok büyük bir heyecan ve sabırsızlıkla bekliyorlar. Her gün mektup alırız diye umutlanıyorlar ve inşallah alırlar" şeklinde konuştu. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom