Anne karnında teşhis bebeğin hayatını kurtardı

Elazığ'da anne karnından ‘göbek fıtığı' teşhisi konulan Zeynep bebek, sezaryenle dünyaya gelmesinden 2 saat sonra yapılan ameliyatla hayata tutundu.

Anne karnında teşhis bebeğin hayatını kurtardı Güncel
Abdullah ve Emine Ayrancı çifti, doğacak olan bebeklerinin sağlık durumu için Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne geldi. Emine Ayrancı, bebeğinin sağlık durumu için rutin kontrollere girdi. Kontrolde doktorlar bebeğin göbeğinde fıtık oluştuğunu fark edince sezaryenle doğum kararı verdi. Ailesi tarafından Zeynep adı verilen bebek, sezaryenle anne karnından alınarak Çocuk Cerrahi Bölümü'ne götürüldü. Gerekli teşhislerin konulmasından 2 saat sonra bebek ameliyat edildi. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde kuvöze alınan bebek başarılı ameliyatın ardından hayata tutundu.
 
Bebeğin sağlık durumu ile ilgili bilgi veren Yeni Doğan Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, "Bu bebeğimiz zamanından 2-3 hafta önce yani dünyaya geldi. Anne karnında göbek fıtığı tanısı vardı. O nedenle sezaryenle alındı göbek bağında fıtık olduğu için. Doğar doğmaz hastanemizin çocuk cerrahisi tarafından ameliyat edildi. Şu anda genel durumu gayet iyi gidiyor. Mama ile besliyoruz yakında anne sütüne geçeceğiz" dedi.
 
Bu tip vakaların nadir olduğunu da belirten Doç. Dr. Aydın, bebeği doğduktan 2 saat sonra ameliyata aldıklarını sözlerine ekledi. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom