Elazığ'da polis sergisi açıldı

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü nedeniyle Elazığ'da polis sergisi açıldı.

Elazığ'da polis sergisi açıldı Güncel
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü nedeniyle Elazığ'da açılan polis sergisini gezen Vali Murat Zorluoğlu, Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da polisin, halkın huzur ve güven içinde hayatına devam etmesi için çalışmalarına devam edeceğini söyledi.
 
Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında öğretmenevi önünde polis sergisi kuruldu. Sergiyi Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Kutbeddin Demirdağ, İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek ve Zülfi Ağar Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Nurettin Önsoy açtı. Açılış sonrası Vali Zorluoğlu ve beraberindekiler sergiyi tek tek gezerek bilgiler aldı. Sergide olay yeri inceleme ekipleri, narkotim ekipleri, bomba ve narkotik köpeklerinin yanı sıra kazaları anlatan uygulama araçlar da yer aldı.
 
Serginin gezilmesinin ardından açıklama yapan Vali Zorluoğlu, "Bu hafta Polis Haftası. Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü. Ben bu vesile ile emniyet teşkilatımızın, Türk polisinin 170. kuruluş yıldönümü gönülden tebrik ediyorum. Tabi emniyet teşkilatımız kendini yenileme konusunda, demokrasiye bağlılık, insan haklarına saygı konusunda çok önemli gelişmeler kaydetti. Bu gün burada çadırları gezerek, araç gereç donanım bakımından son derce yeni teknoloji kullandığını vatandaşlarımız görüyor. Biz zaten biliyoruz. Emniyetimiz bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da Elazığ'da halkımızın huzur ve güven içinde hayatına devam etmesi için her türlü çalışmayı devam edecek. Ben bu zamana kadar yaptıkları fedakar çalışmalar ve yapacakları çalışmalar nedeniyle tüm teşkilata teşekkür ediyorum" dedi.
 
Öğretmenevi önündeki polis sergisi 10 Nisan'a kadar açık kalacak.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom