Yüzlerce fidan toprakla buluşuyor

Elazığ Düşünce ve Eğitim Platformu (EDEP) tarafından başlatılan 'Benim de Bir Ağacım Olsun Projesi' kapsamında, fidanlar toprakla buluştu.

Yüzlerce fidan toprakla buluşuyor Güncel
Elazığ Düşünce ve Eğitim Platformu (EDEP) tarafından başlatılan Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, İl Özel İdaresi, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü'nün katkılarıyla oluşturulan 'Benim de Bir Ağacım Olsun Projesi' kapsamında, fidanlar toprakla buluştu. 
 
Çaydaçıra Mahallesi'nde oluşturulan alanda gerçekleştirilen fidan dikim törenine AK Parti Elazığ İl Başkanı Nusret Çoban, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Kazim Özgür, EDEP Koordinatörü Hüseyin Sezgin Çelik ve öğrenciler katıldı.
 
Törende konuşan EDEP Başkanı katılımcılara teşekkür ederek, bu organizasyonun şehirde güzel şeylerin yaşanmasına vesile olasını diledi. 
 
Belediye Başkan Yardımcısı Kazim Özgür ise şehrin yeşillendirilmesi noktasında tüm kurum ve kuruluşlarla örnek bir çalışmanın gerçekleştirildiğini belirterek, "'Ben' yerine 'biz'in oluşturulduğu önemli ve güzel bir gün. Buradaki topluluk bir berekete vesile oluyor. Hayırlı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. İnşallah daha nice güzel ve hayırlı işlere birlikte imza atarız" diye konuştu.
 
AK Parti Elazığ İl Başkanı Nusret Çoban da ağaç dikmenin dinimizde önemli bir yeri olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, "Peygamber Efendimizin 'Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanın dikin' hadis-i şeriflerinden yola çıkarak, bu anlamlı çalışmayı gerçekleştiriyoruz" dedi. Geçtiğimiz hafta sonu yaşanan ve iki lise öğrencisinin hayatını kaybettiği trafik kazasını anımsatan Çoban, "Biz bu gün onları da anarak, binlerce fidanı toprakla buluşturacağız. Bize bu özel duyguyu yaşatan, bu önemli ve anlamlı organizasyonu gerçekleştirenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu. 
 
GENÇLER, HAYATLARINI KAYBEDEN ARKADAŞLARINI YAŞATMAK İSTİYOR
Kampanyaya destek veren Çubukbey Anadolu Lisesi öğrencileri, geçtiğimiz hafta sonu yaşanan trafik kazasında hayatlarını kaybeden arkadaşları Muhammet Sait İrgin ve Kürşat Alper Turan'ın isimlerinin oluşturulan ormanlık alana verilmesini istediler.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom