Şehit ailelerinin onuruna yemek verildi

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü nedeniyle şehit ailelerinin onuruna yemek verildi.

Şehit ailelerinin onuruna yemek verildi Güncel
Programa Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ, Jandarma Alay Komutanı Albay Sefer Resuloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin Pişkin ile diğer protokol üyeleri ve şehit aileleri katıldı. Elazığ İl Emniyet Müdürü Nihat işlek ile Polisokulu Müdürü Nurettin Önsoy eşleri ile birlikte davetlileri tek tek kapıda karşıladı.
 
Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmalarının anlatıldığı sinevizyonun izlenilmesinin ardından İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek günün önemine binaen bir konuşma yaptı. 
 
Çağlayan Adliyesi'nde teröristlerce şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı rahmetle anıp, ailesine ve tüm yakınlarına başsağlığı dileyen İşlek, "Teşkilat mensuplarımız görevlerini yerine getirmek için zaman mevhumu gözetmeksizin büyük bir özveri ile çalışmaktadır. Yeri geldiğinde gözünü kırpmadan canlarını ortaya koymakta, mukaddesi bildiği görevi uğruna şehit veya gazi olmaktadır. Şehit olan meslektaşlarımızın en yüksek mertebe olan şehitlik mertebesine yükselmeleri herkese nasip olmayan bir onurdur" dedi.
 
Emniyet teşkilatının çok büyük bir aile olduğuna değinen İşlek, "Atalarımız dünyanın en güzel ve bereketli topraklarını vatan olarak seçerek bizlere emanet etmişlerdir. Bu kutsal cennet vatanı yüzlerce yıl ecdadımız canları pahasına korumuş ve üzerinde bir medeniyet kurmuşlardır. Şehitlerimiz bu vatan için hayatlarını feda ederek, gazilerimiz ise canlarından bir parça vererek bu cennet vatanı bize emanet etmişlerdir. Bizde onlardan almış olduğumuz bu emanetin ne kadar değerli olduğunu bilerek, birinci görevimiz bu vatanı korumak, bizden sonraki nesillere emanet etmektir. Bu anlayışla vatandaşlarımızın huzuru, mutluluğu ve güvenliği için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye her daim devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
 
Şehit aileleri ile birlikte yenilen yemeğin ardından İl Müftüsü Peyami Güngör eşliğinde dua edilmesiyle program sona erdi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom