600 kilo eroin ele geçirildi

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, polisin düzenlediği operasyonda kar küreme ve tuzlama aracında ele geçirilen 600 kilo eroinin bu yılın içinde Türkiye genelinde ele geçirilen en yüksek miktar olduğunu söyledi.

600 kilo eroin ele geçirildi Güncel
Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü KOM ve İstihbarat Şubesi tarafından yapılan ortak çalışmada, Van’dan gelen ve İstanbul’a götürüldüğü tahmin edilen 600 kilo eroin Elazığ’ın Keban ilçesinde ele geçirilmişti.
 
Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, Narko Tim ekiplerini ve operasyonda görev alan personeli tebrik etti.
 
2015 yılında yakalanan en yüksek miktar olarak kayda geçen eroin ile ilgili Elazığ İl Emniyet Müdür Nihat İşlek’ten bilgi alan Vali Zorluoğlu açıklama yaptı. Vali Zorluoğlu açıklamasında, ”Bugün saat 15.00 sıralarında daha önce yapılan istihbarat çalışmaları neticesinde Elazığ’ın Keban ilçesi girişinde durdurulan kar kürüme aracı şeklinde dizayn edilmiş bir kamyonda 600 kilo civarında eroin ele geçirilmiş bulunmaktadır” dedi.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan ve Elazığ’da 1 ay önce faaliyete geçen Narko timlerinin operasyonda etkili olduğunu ifade eden Vali Zorluoğlu, ”Operasyon kapsamında 1 kişi gözaltına alınarak adli işlem başlatıldı. Ben bu başarılı operasyonu gerçekleştiren İstihbarat ve KOM şubesi personeli başta olmak üzere Elazığ İl Emniyet Müdürlüğümüzün tüm personelini kutluyorum. Çocuklarımızı, gençlerimizi zehirlemek isteyen, zehir tacirleri ile mücadelemiz devam edecektir” şeklinde konuştu.
 
Vali Zorluoğlu, 600 kilo eroinin yakalandığı aracın Van, Bitlis istikametinden gelip, Elazığ’ın Keban İlçesi üzerinden Sivas’a oradan da İstanbul’a geçeceği şeklinde ön bilgilerinin olduğunu, soruşturmanın da devam ettiğini belirterek sözlerini sonlandırdı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom