İş Dünyası İçin Güzel Bir Gelişme

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ Teşvik Kanunun da yeniden yapılan düzenlemeyi değerlendirdi.

İş Dünyası İçin Güzel Bir Gelişme Güncel
Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ Teşvik Kanunun da yeniden yapılan düzenlemeyi değerlendirdi.
 
 
Dumandağ, yaptığı açıklamada, teşvik kanunundaki düzenlenin esnaf ve sanayici adına güzel bir gelişme olduğunu belirterek, “Yapılan bu düzenlemeyi esnafımızın, sanayicimizin kasasına direkt olarak bir katkı olarak görmek lazım. Bu kanunla 4 yıl daha sanayicimizin , esnafımızın sırtından bazı vergi ve prim yükleri alınmış olacak ve bu durum  Elazığ ekonomisine direkt  katkı olarak  yansıyacaktır. Bu durum ilimiz ekonomisine mutlak surette katkı olarak algılanmalıdır.” dedi.
 
Başkan Dumandağ, Elazığ’ın Teşvikten istifade etmesi için Bakanlar nezdinde yaptığı görüşmelerde bu konuyu mutlaka gündeme getirdiğini belirterek , “Kalkınma bakanımız sayın Cevdet Yılmaz’a bu konu gerek sözlü olarak ve gerekse hazırladığımız kapsamlı bir dosya  ile hükümete sunulmak üzere borsamız ve esnafımız adına teslim edilmişti.” diye konuştu.
 
TEŞVİKTE YENİ DÜZENLEMENİN ELAZIĞ EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKISI OLACAKTIR
 
Başkan Dumandağ, “Elazığ 4.Bölgede yer aldığından süre 4 yıl olarak uzatıldı , 6.bölgede yer alsaydık bu süre 6 yıl olacaktı ama bunu kesinlikle kayıp olarak görmemek ve bu süreyi en mükemmel ve dolu bir şekilde değerlendirmek gerektiği kanaatindeyim , girişimci ve işadamlarımızın ve hali hazırda iş yapıpta mevcut işini büyütmek yada geliştirmek niyetinde olan hemşehrilerimizin , hazırlayacakları akılcı ve uygun projelerle hem yatırım teşvikinden hemde 5084 sayılı teşvik kanununun getirilerinden mutlaka  yararlanmalarını  bekliyoruz.” dedi.
 
HİSARCIKLIOĞLU’NUN KATKISI VE DESTEĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM
 
Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ , “Esnafımızın sorununu çözmek bizim en büyük siyasetimizdir anlayışına sahip olan ve Türkiye’nin en büyük oluşumunun başında olan (TOBB) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’na bu kanunun yasalaşarak geçmesi sürecine verdiği destek ve sağladığı katkı kesinlikle önemli idi , kendisine gıyabında bir kez daha şehrimiz adına teşekkür ediyorum. Elazığ ile birlikte 18 ilde daha uygulanacak olan bu yeni düzenleme aslında bir süre uzatımı olarak değerlendirilebilir, eski haliyle belirli zaman dilimlerinde iş yapma şartı gibi anlamsız maddelerin yer aldığı kanun şimdi işe başlama tarihine bakılmaksızın , isterseniz hemen yarın yeni bir şirket yada oluşum kurularak faydalanılacak hale getirildi bu yönü ile de esnafımız ve sanayicimiz tarafından memnuniyet verici bir durum olarak karşılandı. Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dumandağ yeni yasanın şehrimize hayırlı olmasını diliyor ve kanunla tanınan haklardan ve fırsatlardan ilimiz işadamlarının en verimli bir şekilde faydalanmalarını temenni ediyorum.” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom