AK Parti milletvekili adaylarını tanıttı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Elazığ il teşkilatı, düzenlenen programla milletvekili adayları Şuay Alpay, Metin Bulut, Serpil Bulut ve Ömer Serdar'ı tanıttı.

AK Parti milletvekili adaylarını tanıttı Güncel
AK Parti Elazığ il teşkilatı, 7 Haziran genel seçimlerine katılacak milletvekili adaylarını tanıttı. Ahmet Aytar Meydanı'nda düzenlenen programa Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti İl Başkanı Nusret Çoban, milletvekili adayları Şuay Alpay, Metin Bulut, Serpil Bulut, Ömer Serdar, il, ilçe ve kadın kolları, AK Parti Gençlik Kolları ve çok sayıda partili katıldı. AK Parti Elazığ birinci sıra milletvekili adayı Şuay Alpay, ikinci sıra adayı Metin Bulut, üçüncü sıra adayı Serpil Bulut ve dördüncü sıra adayı Ömer Serdar sahneye çıkarak katılımcıları selamladı.
 
AK Parti İl Başkanı Nusret Çoban yaptığı açılış konuşmasında uzun zamandan beri 7 Haziran 2015 genel seçiminde 25. dönem milletvekili aday adaylarının içerisinde adayları belirlemek için yoğun bir çalışma süreci geçirdiklerini söyledi. 63 aday adayı başvurusundan seçilen 4 aday dışında kalan aday adaylarını selamlayan Çoban, "Elazığ’mıza 4 milletvekili düştüğü için 4 tane kardeşimiz milletvekili adayı oldu. Diğer aday adayı kardeşlerimizin başımız ve gözümüz üzerinde yerleri vardır. Bizim için çok değerlidirler. Demokrasi gereği Türkiye’de yüzlerce parti kurulabilir. Bu partiler mücadele ederek elbetteki Türkiye'nin iktidarına talip olmak için gerekli mücadelelerini verebilirler. Hepsini saygıyla karşılamak lazım. Bunlar demokrasinin bir gereğidir. Biz burada kardeşlik için, birlik için beraberlik için güzel bir şekilde mücadele etmeliyiz. Halkımızı inandırmalı ve halkımıza güven vermeliyiz. Bu güven duygusunu iyi veren kardeşlerim elbetteki bir yerlere gelsinler ve ülkenin idaresine sahip olsunlar. Bizde bu kardeşlik duyguları içerisinde tüm kardeşlerimizi ve değişik partide görev alan kardeşlerimizi ve aday olan kardeşlerimizi kim iyi çalışıyorsa, hizmet ediyorsa Rabbim ona nasip etsin diyoruz" dedi.
 
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise tarihi bir olayı yaşadıklarını belirterek, "Türkiye’de 7 Haziran seçimleri öncesi Ankara’da 550 milletvekilinin aday tanıtımı vardı. Dün Ankara’da, Türkiye’yi eski Türkiye olmaktan alıp yeni Türkiye doğru taşıyacak kadroların önce Türkiye’ye sonra bütün dünyaya tanıtımını yaptık. O kadroların iş başına gelmesi, görev alabilmesi ve Türkiye’yi daha ileriye görülebilmesi 7 Hazirandan kullanacağımız her bir oydan geçiyor. 7 Haziran’da sandığa gittiğimizde kullandığımız her oy, Türkiye’nin huzuruna, refahına, adil yönetimine, demokrasiye, eşitliğe ve hürriyete atılmış bir oy olacaktır. Bu sizlerin ezanlı ve namazlı elleriyle atacağınız her oy Türkiye’yi geleceğe taşıyacaktır" diye konuştu.
 
"AK PARTİ SİYASİ BİR HAREKETE DÖNÜŞMÜŞTÜR"
Parti davasının hizmet davası olduğunu ve siyasetin keskinleşen, keskinleştirilen diliyle işlerinin olmayacağını ifade eden AK Parti Elazığ birinci sıra milletvekili adayı Şuay Alpay da, "Biz bir davan öncüleriyiz. Bu dava Türkiye kazanacaksa biz kaybetmeye hazırız diyen kurucu gelen başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı kutlu bir davadır. Bu dava Adnan Mederesler'le birlikte başlayan ardından Turgut Özallar'la devam eden, milli görüşün lideri, rahmetli Necmettin Erbakanlar'la birlikte vücut olan, hayat olan ve kurucu genel başkanımız Cumhurbaşkanımızla birlikte zirveye çıkan lider insan, güzel insan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve ekibiyle birlikte sizinle birlikte hayat bulan bir davanın adıdır. Bu dava AK Parti davasıdır. Tüm dünyanın yakın takip ettiği gibi AK Parti siyasi bir parti olmaktan çıkmış, bir siyasi harekete dönüşmüştür. Kesinlikle bilinmelidir ki AK Parti davası asla ne siyasal ne de ekonomik rant davası değildir. AK Parti davası muhitleri mevki ve makam peşinde koşan adamların bulunduğu davanın adı da değildir. AK Parti şüphesiz ve tereddütsüz bir davanın adıdır. Bu davanın adı da millete hak ve hakikatin adıdır. Bu davanın adı ahlaktır. O davanın adı erdemdir, vefadır, cesarettir ve edeptir. Bize nezaketi, nezaheti, asaleti, cesareti, sabırlı iğneyle kuyu kazmaya nasip eden Rabbime yeniden hamd ediyorum. Çok değerli Elazığlılar bugün burada bu coşkuyu birlikte yaşadık" şeklinde konuştu.
 
"BİZ İNSANLARIN SAĞ DUYUSUNA GÜVENİYORUZ"
AK Parti Elazığ ikinci sıra milletvekili adayı Metin Bulut ise, Elazığ’ın AK Parti hareketinin sağlam kalesi olduğunu ve Elazığ’ın AK Parti'ye desteğini hiçbir zaman esirgemeyeceğini belirterek şöyle konuştu:
 
"AK Parti'nin en ön saflarında Elazığ’ın desteği, Gakkoş’umun desteği vardır. Bizler bundan önce olduğu gibi bundan sonrada bu teveccühe layık olmaya çalışacağız. Üstümüze düşen sorumluluğun farkındayız. Yılmadan, bıkmadan, usanmadan, sabırla, azimle ve gayretle üstümüze düşeni yapacağız. Tek yol budur. Böyle yaptığımızda bize destek kat be kat artacaktır. Çünkü her şey sabırla ve gayretle büyür. Bizim insanımız kendiliğine yapılan iyiliği unutmaz. Bizim insanımız vefalıdır. Kendisine hizmet edeni unutmaz. Biz insanımızın sağ duyusuna güveniyoruz. AK Parti'nin gücünün en büyük sebebi budur. İşimiz hizmet, gücümüz millet. Bizde Allah'ın izniyle bu milletin bu teveccühüne layık olamaya çalışacağız. Siyaset yalnızca millet için yapıldığında anlamlıdır. Her şey millet için yapıldığında kıymetlidir. Bu millet, bu aziz millet hizmeti en iyisine layıktır. Kendi milletinin değerlerinden doğan AK Parti halkına asla ve asla sırtını dönmedi. Halka karşı yapılan hiçbir şeyin yanında olmadı. Bundan sonrada olmayacaktır. AK Parti kim halkın karşısında olduysa onun karşısında cesaretle durmuştur. Bedeli ne olursa olsun millet düşmanı şer düşlerle mücadelesini asla ödün vermedi. Bu kararlılıkla çok sesli bir devrim süreci başlattı. Bu süreçte ülke büyüdükçe büyüdü. Bölgesinde ve Dünyada büyüyen Türkiye elbette ki birilerini rahatsız etti. Dünyayı sömüren güçlerin gözü bizim üzerimizdedir. Bu büyümenin önüne geçmek için içeriden ve dışarıdan bir takım merkezler ayağa kalktı. Biz güçlü oldukça kararlı ve cesur oldukça üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yoktur. Biz seviyesi düşük gereksiz tartışmaların içine düşecek olursak mutlaka kaybederiz. Yalnızca biz kaybetmeyiz. Yalnızca partimiz kaybetmez. Ülkemiz, Ümmetimiz hatta tüm insanlık kaybeder. Bizlere güvenin biz bu ümmetin, bu ülkenin umuduyuz. Gereksiz tartışmalardan uzak duracağız. Gücümüze güvenip yan gelip yatmayacağız. Gün birlik günü, gün dayanışma günüdür. Bu dava bizim kişisel hesaplarımızdan çok daha kıymetlidir."
 
"OMUZ OMUZA HİZMETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ"
Ankara’da 7 Haziran seçimleri için hazırladığı bildiriyi okuduğunu ve insan onuru üzerine tesis edilmiş olan bu bildirinin bundan sonraki süreçte hayata geçirilmesi için görevlendirildiklerini dile getiren üçüncü sıra milletvekili adayı Serpil Bulut, "7 Nisan itibariyle AK Parti’mizin yeni Türkiye mücadelesinde Anadolu’dan katılacak neferler olarak Elazığ’mız adına emaneti biz devir aldık. 63 yiğit başlamıştık. 4 kişinin temsil edeceği için geride 59 yiğit arkadaşım kaldı. Ben geride kalan arkadaşlarımı da temsil ederek yola devam edeceğim. Rabbimin izniyle millete hizmet yolunda hak yolunda, hak için mücadele ederek Elazığlı olarak tek bir nefer olup dimdik duracağıma söz veriyorum. AK Parti Türkiye’de demokrasinin, milli iradenin yeter artık söz milletindir diyenlerin temsilcisidir. AK Parti yıllarca inancı, düşüncesi, mezhebi, etnik kökeni nedeniyle zulüm görenlerin, ötekileştirilenlerin hak ve teminatıdır. Bu millet ezeli ve ebedi kardeştir. Bunu kimse bozamayacaktır. AK Parti, 60’larda, 80’lerde, 28 Şubat'larda, Taksim Gezi Parkı'nda, 17-25 Aralık süreçlerinde olduğu gibi bu ülkenin geleceğini yok etmeye milli egemenliği, milli iradeyi vesayet altına almaya kalkanlara bizden sonraki nesillerin bedel ödemesine müsaade etmeyecektir. Millete hizmet, kan bağından değil can bağından geçer. Biz 4 arkadaşımla bir ekip oluşturduk ekip bilinci içerisinde hep beraber omuz omuza mücadele edip hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Teşkilatımız ve belediye başkanımızla bir ekip olarak STK’larla uyum içinde çalışacağız" ifadelerini kullandı. 
 
"YENİ TÜRKİYE İÇİNDE KARDEŞLİK VAR"
Dördüncü sıra adayı Ömer Serdar ise, "Milli irade bütün kurumları belirleyen iradedir diyerek iş başına geldik. Biz milli iradeyi önemsedik. Milleti getirip siyasetin merkezine oturttuk. Biz bu ülkede çok şeyi değiştirdik. İnsanlarımızın onuru, insanlarımızın refahı, insanı merkez alan bir anlayışla, biz ekonomide 2 bin 500 dolarlarla aldığımız milli geliri 11 bin dolarlara getirerek ekonomik refah seviyesini yükselttik. Biz bu ülkede çok şeyi değiştirdik. İnsan yaşasın ki devlet yaşasın mantığıyla devletin sosyal yönünü yaşlılara, asker annelerine, yetimlere, yolda kalmışlara, fakir fukaraya biz bu devletin sosyal yönünü göstererek devletin mürşit kollarını aştık. İnsanların hayatlarını rahatlatmak için duble yollarla, otobanlarla, hava yollarıyla, ulaşım ağlarıyla bilişimle, hastaneyle, okullarla, üniversitelerle ülkeye yeni bir ufuk açtık. Ülkede bunları yaparken tabi biz demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan siyasi partileri de bir yandan eğittik. Belediye başkanımızda dile getirdi. Bugün yeni bir sefere çıkıyoruz. Bu seferin adı yeni Türkiye'nin imar ve ihyasıdır. Bu seferin kodlarını dün genel başkanımız ortaya koydu. Biz yeni Türkiye sözleşmesiyle 2023'e gidecek büyük Türkiye'nin projesini ortaya koyduk. Bu yeni Türkiye’nin içinde kardeşlik var. Bu yeni Türkiye’nin içerisinde anayasa var. Bu yeni Türkiye’nin içinde canın, neslin, ırzın, namusun teminat altına alınacağı adil bir hukuk var. Bu yeni Türkiye’nin içinde Kürt'üyle, Türk’üyle, Laz’ıyla, Çerkez'iyle tam bir kardeşlik hukuku var. Bu yeni Türkiye’nin içinde büyük bir güç olmak, küresel aktörler dünyaya kan gölüne dönüştürürken, yeni bir ak kurularak Türkiye’ye sahneye çıkarmak var" şeklinde konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler