Anne Üniversitesi ilk mezunlarını verdi

Türkiye genelinde 5. il olarak Elazığ Belediyesi tarafından kurulan Anne Üniversitesi ilk mezunlarını verdi.

Anne Üniversitesi ilk mezunlarını verdi Güncel
Anne Üniversitesi'nden mezun olanlar içerisinde torunları olan annelerin olması renkli görüntüler oluşturdu. 
 
Elazığ Belediyesi’nin öncülüğünde Fırat Üniversitesi’nin desteği ile kurulan Anne Üniversitesi’nde ilk eğitim öğretim dönemi tamamladı. Anne Üniversitesi'nden mezun olan 90 anne için Belediye Kültür ve Kongre Merkezi'nde tören düzenlendi. Törene Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ, AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, AK Parti Elazığ İl Başkanı Nusret Çoban, milletvekili adayları ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Anne Üniversitesi öğrencilerinin diploma töreninde olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ, "Yaklaşık 8 hafta süre ile 10 farklı alanda eğitimler verildi. Bu eğitimlerin çok faydalı geçtiği bilgisini aldım. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.
 
Bir toplumun temel yapısının aile olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, "Ailenin temel yapısı da annedir. Bir anne aileyi hem topluma faydalı hale getirebilir, hemde zararlı hale getirebilir. Evlatlarımızı annelerimizin kucağında büyüyor. Onların ilk öğretmeni, ilk yol göstericisi, eğitmeni annelerimizdir. Annelerimizin ne kadar bilgili olursa neslimizin o kadar bilgili olacağına inancımız tamdır. Aynı şekilde annelerimizin kültür, sanat, eğitim, dini ve aile içi eğitim alanlarında ne kadar bilgili olurlarsa evlatlarımızı o kadar bilgili ile yetiştirme imkanları olur. İşte anne üniversitesi bu duygularla doğdu. Bu bilginin, sanatın, kültürün ete kemiğe büründüğü bir eğitim yuvasıdır" diye konuştu. 
 
Konuşmaların ardından Anne Üniversitesi mezunu annelere diplomalarını Vali Zorluoğlu, Başkan Yanılmaz, Rektör Demirdağ ile birlikte diğer katılımcılar verdi.
 
Başkan Yanılmaz, diplomalarını alan annelerin içerisinde yer alan babaanne ve anneannelerin torunlarını da sahneye çağırarak hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Eğitimcilere de plaket verilmesinin ardından diplomasını alan anneler kep fırlatarak coşku ile mezuniyetlerini kutladı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom