Yarınlarımız çocuklarımız projesi start aldı

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulanan 'Yarınlarımız çocuklarımız' projesi kapsamında 32 okuldan öğrencilerin katılacağı futbol turnuvası için fikstür çekimi yapılırken, formaları da verildi.

Yarınlarımız çocuklarımız projesi start aldı Güncel
Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından, Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında 'Yarınlarımız Çocuklarımız' projesi hazırlandı. Proje kapsamında, Elazığ'da dezavantajlı mahallelerde bulunan 32 ortaokul öğrencilerinden oluşturulacak takımlar ile futbol turnuvası düzenlenmesi planlanıyor.
 
Futbol turnuvası için Elazığ İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek ve müdür yardımcıları ile çocukların katılımıyla fikstür çekimi yapılarak, spor malzemeleri dağıtıldı. Proje hakkında bilgi veren İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek, "Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'müz tarafından hazırlanan proje kapsamında bir aradayız. Yarınlarımız olan gençlerimizin polisle diyaloglarının iyi olmasını sağlamak amacıyla bu tür projelerimize ara vermeden devam edeceğiz. Proje kapsamında bizlere destek olan valimiz ile milli eğitim müdürümüze teşekkür ediyoruz" dedi.
 
Fikstür çekiminin yapılmasının ardından Emniyet Müdürü İşlek ve beraberindekiler takımların formalarını verdi. Futbol turnuvası dışında proje kapsamında dezavantajlı mahallelerde bulunan 26 anaokulda bin 800 öğrenci ile 19 ilkokul 2 bin 300 öğrencinin ziyaret edileceği, ziyaretlerde de trafik kuralları konulu bilgilendirme yapılacağı ifade edildi. 
 
Bunların yanı sıra suça sürüklenme riski taşıyan ve maddi imkansızlıklar nedeniyle okul devamsızlığı olan 400 ortaokul öğrencisinin ailelerine yönelik ziyaretler yapılacağı, çocuklarının suç örgütlerinin istismarının önüne geçilmesi, eğitimlerinin desteklenmesinin sağlanacağı bildirildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom