İmam Hatip Bölge Toplantısı Elazığ'da yapıldı

Her yıl düzenli olarak yapılan imam hatip okulları ve din eğitimi konularının yer aldığı bölge toplantısı Elazığ'da yapıldı.

İmam Hatip Bölge Toplantısı Elazığ'da yapıldı Güncel
Elazığ İmam Hatip Mezunları Derneği'nin (ELİMDER) ev sahipliğinde, İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği'nin (ÖNDER) işbirliği ile öğretmenevinde yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, Belediye Başkan Yardımcısı Resul Şahin, İl Müftüsü Peyami Güngör, ÖNDER Genel Başkanı Dr. Hüseyin Korkut, ÖNDER Onursal Başkanı İbrahim Solmaz, İHL il koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Şekerci ile Elazığ başta olmak olmak üzere Malatya, Bingöl, Tunceli ve Muş’tan bir çok davetli katıldı.
 
Toplantı, Kovancılar İmam Hatip Lisesi'nden Kur'an-ı güzel okuma il birincisi olan Muhammed Yılmaz’ın Kur'an tilavetiyle başladı. Toplantıya baktığında imam hatiplilerin birlik beraberliğini gördüğünü ifade eden Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, bu gibi toplantılara ev sahipliği yapmanın ve bir arada olmanın önemli olduğunu söyledi. Başkan Yardımcısı Şahin de, imam hatip okullarının her geçen gün iyi bir konuma geldiğini, kaliteyi yakalamak içinde çalışmaların sürmesini istedi.
 
ÖNDER Genel Başkanı Hüseyin Korkut ise, "Elazığ’da İmam Hatip Mezunları Derneği'nin çabalarından gurur duyduk. Elazığ’da büyük heyecan var. Bu heyecanın artarak devam edeceğinden eminim. Buraya katılan herkese verdikleri emeklerden dolayı teşekkürlerimi sunarım" dedi.
 
Konuşmaların ardından toplantı karşılıklı fikir alış verişleri ile devam etti.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom