TKDK’da Proje Sözleşmeleri İmzalandı

“9. Çağrı Dönemi 1. Etap Projelerinde” projeleri kabul edilen ve hibe almaya hak kazanan proje sahipleriyle proje sözleşmeleri imzalandı.

TKDK’da Proje Sözleşmeleri İmzalandı Güncel
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Elazığ İl Kurumu toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Tarım İl Müdürü Ahmet Kaygusuz ve proje sahipleri katıldılar.
 
İmza töreninde bir açıklama yapan TKDK İl Koordinatörü Turan Karahan, “2012 yılında kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğümüzün yaptığı çalışmaların ilk meyvelerini almaya başladık. AB akreditasyon sürecinden sonra aldığımız yetki devriyle 2 sefer proje çağrısına çıktık. Bu çağrılarda toplamda 53 proje kabulü gerçekleştirdik. Toplam yatırım tutarı 52 milyon TL oldu. Hibe tutarı 32 milyon TL olarak gerçekleşti. Bu projelerimizin ilk etabında 8 adet proje sözleşme imzalama aşamasına geldi. Yatırım tutarları 10. 2 milyon TL olacak. Hibe tutarı ise 6,4 milyon TL olarak belirlendi. Bundan sonra çıkacağımız 11. çağrıda yaklaşık 60-70 adet proje hedefimiz bulunmaktadır. Bu projelerin yaklaşık 90-100 milyon TL’lik bir yatırım tutarı olması beklenmektedir” dedi.
 
Elazığ Milletvekili Şuay Alpay ise konuşmasında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun çiftçinin ve köylünün Avrupa Birliği yolunda yatırımlarının desteklenmesi ve kalkınmasının sağlanması konusunda uygun kredi ve hibe desteği sunduğunu, Elazığ’ın da bu süreçten yeteri kadar istifade etmesi gerektiğini söyledi.
 
Konuşmaların ardından proje sözleşmeleri imzalanan işletme sahiplerine projeleri teslim edildi.
 
İmza töreninde 8 işletme tarafından 10.927 Bin TL yatırım hedefi öngörülürken, bu işletmelere 6.369 TL hibe desteği gerçekleştirilmesi hedeflendi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom