Ulaşımda ELZ kart dönemi başlıyor

Elazığ Belediyesi'nin şehir içi ulaşımda başlattığı ELZ-Kart uygulaması vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Ulaşımda ELZ kart dönemi başlıyor Güncel

Ulaşımda nakit para kullanımı 1 Mayıs 2015'ten itibaren belediye otobüsleri ve halk otobüslerinde sona eriyor. Kartlı taşıma sistemine aşamalı geçiş sağlayan Elazığ Belediyesi, bu tarihten itibaren toplu taşıma aracı otobüslerde nakit para kullanımına son verecek. 

Elazığ Belediyesi'nin şehir içi ulaşımda modernizasyon sağlamak, vatandaşların otobüs duraklarında bekleme süresini kısaltmak amacıyla başlattığı uygulama, vatandaşlardan beğeni topluyor. Gazi Caddesi'nde bulunan Elazığ Belediyesi İş Merkezi ve Elazığ Belediyesi Hizmet Binası 1.katında bulunan kart dolum ve yükleme merkezlerine gelen vatandaşlar, nüfus cüzdanı fotokopisi ve 5 TL kart bedeli karşılığındabir kaç dakika içerisinde ELZ- KART”larını temin ediyorlar. 
 
Elazığ Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Derneği Başkanı Mehmet Tosun, Türkiye'de yaygın olarak kullanılmaya başlanan akıllı kart sisteminin, Elazığlıların da hizmetine sunulmuş olasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'a teşekkür etti. Mehmet Tosun, vatandaşlardan bir an önce kart dolum ve yükleme merkezlerine başvurarak, ELZ Kartlarını temin etmelerini istedi. 
 
Şehir içi taşımacılıkta ELZ Kart kullanımına geçen vatandaşlar, uygulamadan duydukları memnuniyeti ifade ederek, kendileri için yararlı olacak bu uygulamadan dolayı Elazığ Belediyesi'ne teşekkür ettiler. 
 
ELZ-KART İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR 
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nde yapılan açıklamada, vatandaşların ELZ-Kart'larını, Gazi Caddesi'nde bulunan Elazığ Belediyesi İş Merkezi ve Elazığ Belediyesi Hizmet Binası 1.katında bulunan kart dolum ve yükleme merkezlerinden temin edebilecekleri belirtildi. ELZ- Kart temini için vatandaşlardan nüfus cüzdanı fotokopisi ve 5 TL kart bedeli istendiği ifade edilen açıklamada,kişiselleştirilmiş kartlar için ise 10 TL kart bedeli, nüfus cüzdanı fotokopisi, 1 adet fotoğraf, ikametgâh kaydı ve görev belgesi istendiği kaydedildi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom