Taşeron işçiler kadro için yola çıktı

Elazığ ve bölgesinde bulunan 889 taşeron işçi kadro müjdesi için Başbakan Ahmet Davutoğlu'yla görüşmek üzere Ankara'ya gitti.

Taşeron işçiler kadro için yola çıktı Güncel
Elazığ ve bölgesinde bulunan 889 işçi Karayolları 9. Elazığ Bölge Müdürlüğü önünde bir araya geldi. Ankara’ya gitmek için toplanan işçiler adında Türkiye Yol-İş Sendikası 1 No'lu Elazığ Şube Başkanı Mehmet Kara, yaklaşık 5 yıldır Türkiye genelinde 8-9 bin civarında bölge genelinde ise 900 civarında taşeron işçi ile beraber kadro alma yolunda kutlu bir mücadele içerisinde olduklarını söyledi. Kadro mücadelesine 5 yıl önce başladıklarını kaydeden Kara, "Hamdolsun bugün bu mücadelenin semeresini, emeğimizin karşılığını almak için gidiyoruz. Bölgemizden sendikamızdan yani Türkiye Yol- İş 1 nolu şubenin istikal sahası içerisindeki üyelerimizin bin kişisiyle beraberiz Ankara’ya gidiyoruz. Başbakanımızın iştirakiyle bir toplantı gerçekleşecek. O toplantıda hak ettiğimizi alacağız. Orada başbakanımızın ağzından duyacağız. Mutluyuz, sevinçliyiz, huzurluyuz. 5 yıl içerisinde bazen ağladık. Bazen güldük. Bazen de sokaklardaydık ama sonucunu almanın mutluluğu içerisindeyiz. Bugünkü seyahatimiz ve burada bulunmamızın amacı kastı budur" dedi. 
 
Ankara’ya gittiklerinde hukuk devletinin gereği olanı Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ifade edeceğini dile getiren Kara, böylelikle hak ettikleri kadroları alacaklarını belirtti.
 
Açıklamanın ardından taşeron işçileri kadro olmak üzere 23 otobüsle davul zurna eşliğinde Ankara’ya gitti.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom