Elazığ Belediye Mesire Çalışmaları

Elazığ Belediyesi, Harput’taki Ulu Camiİ ve Dabakhane arasında bulunan ağaçlık alanda ıslah çalışmaları yapılarak mesire alanı oluşturma çalışmalarına başladı.

Elazığ Belediye Mesire Çalışmaları Güncel
Elazığ Belediyesi, Harput'taki Ulu Camiİ ve Dabakhane arasında bulunan ağaçlık alanda ıslah çalışmaları yapılarak mesire alanı oluşturma çalışmalarına başladı.
 
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Park ve Bahçeler Müdürü Harun Reşit Polat'tan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, çok yakın zamanda Harput'un yeni bir piknik alanına kavuşacağını söyledi. Başkan Selmanoğlu, "Göreve geldiğimiz günden beri Harput en öncelikli hizmet alanımız oldu. Tarihi konakların restorasyonu, genel anlamda Harput'un altyapı ve üst yapısının tamamlanması, mevcut binalara tarihi dokuya uygun giydirilmesi, ulu Camii çevre düzenlemesi ve piknik alanı çalışmalarının ardından bugün de Ulu Camii ve Dabakhane arasında bulunan ancak şimdiye kadar kullanılmayan geniş bir alanda piknik alanı oluşturma çalışmalarını başlattık. Bu alanda önceden camlar ekilmiş ama maalesef uzun zamanlardan beri kullanılmıyordu. Vatandaşlarımızın da bu isteği oldu arkadaşlarımızın çalışmalarıyla bu alanı en kısa sürede vatandaşlarımız hizmetine açacağız. Ben buradan Ramazan ayı olmasına karşın aralıksız çalışan ekiplerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.
 
Ulu Camii ve Dabakhane arasında bulunan ve geçmiş yıllarda taraça yapılıp çam ağaçları dikilerek oluşturulan ancak kullanılmayan 30 dönümlük alanda ıslah ve temizlik çalışması yaparak bu alanı halka açık mesire alanı yapacaklarını belirten Park ve Bahçeler Müdürü Harun Reşit, "Yıllar önce ağaç dikilip mesire alanı amaçlı oluşturulan ancak zamanla kullanılmadığından dolayı bakımsız kalan bu alanımızda ekiplerimiz genel temizlik çalışması başlattılar. Ağaçlarımız budandı, yabani otlar temizlendi, genel temizlik çalışmalarımızın ardından alan tamamen ıslah edilerek bu mekanlara oturma gurupları, piknik masaları yerleştirerek çeşmeler inşa edeceğiz. Bu çalışmalarımızın ardından halkımıza 30 dönümlük bir mesire ve piknik alanı sunmuş olacağız" diye konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom