Elazığ'da hibe destekli 79 koç dağıtıldı

Hayvancılık yatırımlarının desteklenmesi kapsamında Elazığ'da hibe destekli 79 koç dağıtıldı.

Elazığ'da hibe destekli 79 koç dağıtıldı Güncel
Hayvancılık yatırımlarının desteklenmesi kapsamında başlatılan proje çerçevesinde daha önce 20 boğa ile 85 koç dağıtımı yapıldığını belirten Elazığ İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Gürbüz, dün itibariyle de 136 koç dağıtımı daha yaptıklarını söyledi.
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da uygulanan hayvancılık yatırımlarının desteklenmesi kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerinin altyapılarının geliştirilmesi, hayvansal üretimde verimlilik ile kalitenin artırılması ve modern hayvancılık işletmelerinin kurulması projesi kapsamında hibe desteği devam ediyor. Daha önce hayvancılıkla uğraşanlara 20 boğa ve 85 koç dağıtımın ardından dün itibariyle de 136 koç dağıtıldı.
 
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Gürbüz, "Hayvancılık yatırımlarının desteklenmesi amacıyla Doğu Anadolu (DAP), Güneydoğu Anadolu (GAP), Konya Ovası (KOP) ve Doğu Karadeniz (DOKAP) Projeleri kapsamında ve proje kapsamındaki illerde hibe desteği programı devam etmektedir. Projede yer alan inşaat yatırımı konusunda, ahır, ağıl tadilatı veya yeni yapılacak kapalı ve yarı açık sistemli ahır ve ağılları kapsayacak şekilde yatırımın gerçekleşme tutarının yüzde 50'si oranında destek verilmektedir. Damızlık erkek hayvan alımı konusunda ise damızlık boğa, damızlık koç, teke alım tutarının yüzde 80'i oranında hibe desteği uygulanıyor. Bu proje kapsamında daha önce il ve ilçelerimizde çiftçilerimize 20 baş boğa ile 85 baş koç dağıtımı yapılmıştı. Son olarak dün itibariyle de baş vuru sırasına göre 136 baş koç dağıtımını yaptık" dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom