Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Elazığ'da

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Doğu'ya ve Güneydoğu'ya 21 milyarlık yatırım yapacaklarını ilan ettiklerini ve bunun bir resmi eylem planı olduğunu söyledi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Elazığ'da Siyaset
Elazığ'a gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Elazığ'da bulunan Bingöl Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin programına katıldı. Ticaret ve Sanayi Odası'nın eski binasında bulunan konferans salonunda gerçekleşen programa Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile birlikte Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Varol, bazı kamu kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
 
Son 12 yılda doğuya güney doğuya AK Parti’nin çok büyük hizmetler yaptığını belirten Bakan Yılmaz, "Geçmişte de doğuda, güneydoğuda çok laf edenler, edebiyatını yapanlar olurdu. Sinema filmini çekerlerdi, acıklı sahnelerle, romanlar yazarlardı. Fakat hiçbir dönem, geçtiğimiz 12 yıl kadar bu bölgeye hizmet edilmedi. Kim gizlemeye çalışırsa çalışsın, kim çarpıtmaya çalışırsa çalışsın. Hani mızrak çuvala sığmaz diye bir söz var, eserler ortada“dedi.
 
“BEKARA HANIM BOŞAMAK KOLAY”
Bu milletin boş laflara karnının tok olduğunu ifade eden Bakan Yılmaz konuşmasına şöyle devam etti:
"Ben AK Parti'yi diğer partilerden ayırıyorum. Bizim kulvarımız farklı. Seçim beyannamelerine bakıyorum, hepsini de inceledim. Ne MHP ne CHP ne de HDP biliyor ki iktidara gelemeyecek. Bekara hanım boşamak kolay diye bir söz var. Milletin hoşuna gidecek laflar söyleyelim, bir tane fazla da olsa oy alsak kardır diyorlar. Bol keseden bir takım sözler vaatler veriyorlar. Hiçbir planları programları yok. Artık eski Türkiye’nin yok, yeni bir Türkiye var. Eski Türkiye'de yönetenler millete tepeden bakarlardı. Kendi kafalarında bir gömlek vardı. Onu millete giydirmeye çalışırlardı. Şapkasına, başörtüsüne, konuştuğuna, oturmasına, kalkmasına karışırlardı. Biz dedik ki artık böyle bir devlet olmamalı. Devletin amir, milletin memur olduğu bir Türkiye istemiyoruz. Milletin amir olduğu devletin memur olduğu bir Türkiye istiyoruz ve buna getirdik. Yönetenler milletin hizmetkarıdır dedik. İşte bu anlayış içerisinde AK Parti büyük reformlar yaptı. Şimdi kritik bir döneme gelmiş durumdayız. 12 seneyi aşkın bir süredir bu kadar iş yaptık, reformlar yaptık. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik artık. Bunlara bir mühür vurmamız lazım. Yeni bir atılım, hamle yapmamız lazım. Ekonomimizde teknolojik içeriği çok daha yüksek atılımlar yapmamız lazım. Bunları yapabilmemiz için bize güç vermeniz lazım.“
 
"DOĞU’YA, GÜNEYDOĞU’YA 21 MİLYARLIK YATIRIM YAPILACAK"
Eylem planı hakkında da bilgi veren Bakan Yılmaz, "Anadolu eylem planı hazırladık. Şehirleşmesinden, hayvancılığına, tarımına, eğitiminden, alt yapısına önümüzdeki 4 yıl, 5 yıl Doğu Anadolu’ya hangi yatırımlar yapacağız. Tek tek hepsini sıraladık. Sonra bu kuruluşlar kim olacak. Ne kadar bütçe ayıracağız. Öyle biz başkaları gibi hesapsız kitapsız konuşmuyoruz. 21 milyar eski parayla 21 katrilyon lira Doğuya, Güneydoğu’ya yatırım yapacağız dedik. Bu planımızı hükümet olarak ilan ettik. Resmi bir eylem planıdır. Bunu ben yakından takip edeceğim. 6 ayda bir bütün kurumları toplayacağız ve ne yaptınız diye hesap soracağız” şeklinde konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom