Hırsızlık şebekesi adliyeye sevk edildi

Elazığ'da jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda yakalanan, köylerin elektrik akımın sağlayan trafo ve elektrik kablolarını çalan 20 kişilik hırsızlık şebekesi adliyeye sevk edildi.

Hırsızlık şebekesi adliyeye sevk edildi Güncel
Elazığ İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, 6 ay önce Elazığ başta olmak üzere Sivas ve Mersin’in köy ile mezralarında trafo, enerji, haberleşme hatlarında meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili çalışma yapmış ve önceki gün operasyon düzenlemişti. Elazığ ve Diyarbakır'da yapılan eş zamanlı operasyonda 19 kişi gözaltına alınmıştı. Dün jandarma ekipleri 1 kişiyi daha daha gözaltına almasıyla şüpheli sayısı 20'ye çıktı. Jandarmada işlemleri tamamlanan 20 şüpheli bugün yoğun güvenlik tedbirleri arasında suç örgütü kurma ve nitelikli hırsızlık suçlarından adliyeye sevk edildi.
 
Liderliğini K.A.'nın (40) yaptığı iddia edilen hırsılık çetesi üyelerinin 3 ilde 36 farklı hırsızlık olayına karıştıkları tespit edildiği öğrenildi. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada 11 köy ve mezraya elektrik dağıtan 11 adet trafo ile birlikte 7 adet su dinamosu, 4 tüfek, 1 silah, 8 bin 500 metre enerji ile haberleşme kablosu ve çok sayıda değişik çalıntı malzeme ele geçirilmişti.
 
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom