Elazığ, Kültür Park'a kavuşuyor

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 25 Mayıs'ta açılacak olan Kültür Park'ta devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Elazığ, Kültür Park'a kavuşuyor Güncel

Şehrin gözde mekânı olacak olan ve 180 dönüm üzerine inşa edilen Kültür Park, açılış için gün sayıyor. Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, BaşkanYardımcıları Sedat Karataş, Kazim Özgür ve Mahmut Varol ile birlikte yapımı tamamlanan ve çevre düzenleme çalışmalarında da sona gelinen Kültür Park'ta incelemelerde bulundu. Kültür Park'ta devam eden çalışmaları adım adım takip eden Başkan Yanılmaz fidan dikerek, çalışmalara bizzat katıldı.

Şehrin, en merkezi noktasını dinlenme alanı olarak Elazığlıların hizmetine sunacaklarını ifade eden Başkan Yanılmaz, "Yeşilin tonlarıyla bezenen Kültür Park, halkımızın vazgeçilmezi olacaktır. Türkiye’nin sayılı dinlenme tesisleri arasında yer alacak olan Kültür Park, yüzde 62’lik orana sahip yeşil alanı, göleti, camisi, spor kompleksi, yürüyüş ve koşu yolları, bisiklet yolları, ikiz lokantası, kafeteryaları, seyir terası, otoparkı, festival alanı, oyun parkları ve gül bahçeleriyle şehrimize nefes aldıracaktır. Hemşehrilerimiz bu dev kompleks içinde dinlenecekler, spor yapacaklar, yemek yiyecekler, ibadetlerini yapacaklar, çocuklarıyla vakit geçirecekler. Kısacası gönüllerinden geçen her şeyi yaşayacakları bir yaşam alanı olacak ve Elazığlı Kültür Park'ta, şehrin merkezinde nefes alacak" diye konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom