Belediyeden hazır mezar uygulaması

Elazığ Belediyesi, Asri Mezarlık alanında başlattığı düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Belediyeden hazır mezar uygulaması Güncel
Geçtiğimiz günlerde başlatılan Asri Mezarlık etrafının taş duvarla çevrilmesi çalışmalarından sonra şimdi de sıra mezarlık alanı oluşturma ve hazır mezar yapımı çalışmalarına başlandı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından şehrin uzun süre mezar alanı ihtiyacı giderilmiş olacak.
 
Elazığ Belediyesi mezarlık alanını verimli kullanmak amacıyla sıra mezar uygulaması başlattı. Çalışmayla ilk etapta sıra mezar alanındaki 192 adet mezar, defin işlemine hazır hale getirilerek, vatandaşın hizmetine sunulacak. 
 
Asri Mezarlıkta incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, çalışmalarını tek yönlü olarak ele almadıklarını belirterek, "Hizmetlerimizi vatandaş odaklı sürdürüyoruz. Her çalışmamızda konunun sosyal boyutuna öncelik veriyoruz. Vatandaşımıza daha kaliteli hizmet ve kolaylığı hedefliyoruz. Bu nedenle geçtiğimiz aylarda ALO 188 ücretsiz cenaze hizmetimizi hayata geçirdik. Asri Mezarlıkta yaptığımız bu düzenlemeyle de vatandaşımızı acılı günlerinde yalnız bırakmıyor, ücretsiz cenaze hizmetinin yanında mezarları da hazır hale getirerek destek sağlıyoruz. Vatandaş odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.
 
Yapılan bu çalışmaya paralel olarak ekipler bir yandan da 65 bin metrekarelik alanda yeni sıra mezar alanı oluşturma çalışmaları başlattı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom