Harput Mahalle Muhtarından tepki!

Bazı basın organlarında Harput'ta Elazığ Belediyesi tarafından kamulaştırma çalışmaları yapıldığı ve birilerine peşkeş çekildiği yönündeki haberlere Harput Mahalle Muhtarı Zülküf Demirpolat'tan tepki geldi.

Harput Mahalle Muhtarından tepki! Güncel
Harput Mahalle Muhtarı Zülküf Demirpolat, son günlerde bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde Harput'ta bir yıkım olacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Belediyenin Harput'ta bulunan bütün evleri istimlak edeceği yönündeki haberler gerçek dışıdır. Sayın Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz, Harput'a çok büyük bir değer veriyor. Bu noktada birileri bunun önünü kesmek istiyor. Harput'ta hiç kimsenin evi istimlak edilmemiştir. Naci ve Muammer Çorbacı'ya ait olan ve yıkımı yapılan ev 2010 yılında kendi istekleri doğrultusunda istimlak edilmiş ve paraları ödenmiştir. Bu şahıslar istimlak çalışmalarının ardından 5 yıl daha evlerinde oturmaya devam etmişlerdir. Bu şahıslar kendi istekleriyle evlerini boşaltmışlar ve bazı malzemeleri kendileri söküp götürmüşlerdir. Belediye sadece kalan molozları alandan temizlemiştir" dedi. 
 
"GİZLİ ELLER DEVREDE"
Vatandaşların tedirgin olmasına gerek olmadığını, Harput'ta yıkım olduğu, Harput'a Yahudi ve Ermenilerin yerleştirilmek istendiği yönündeki haberlerin asılsız olduğu ve itibar edilmemesi gerektiğini kaydeden Muhtar Demirpolat, şunları söyledi: "Harput ne zaman kalkınmaya başlasa, hizmet görmeye başlasa gizli eller devreye giriyor. Bu gizli ellerin Harput üzerinden siyaset yapmasına izin vermeyeceğiz. Bu odakların Harput'tan ellerini, çekmelerini istiyorum." 
 
Harput'a yapılacak hizmeti hiç kimsenin durduramayacağını dile getiren Muhtar Demirpolat, "Biz Başkanımızın yanındayız. Hiç kimse mağdur edilmemiştir. Yıkım ve istimlak çalışması yoktur, halkımız bu söylentilere itibar etmesin" diye konuştu.
 
Ellerinde kameralarla bazı kişilerin Harput'ta dolaşarak, vatandaşı yalan yanlış söylemlerle etkilemeye çalıştığını dile getiren Muhtar Demirpolat, vatandaşların bu kişileri jandarmaya bildirmelerini istedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...