Ve sona gelindi!

Elazığ Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen bölgenin en büyük yaşam merkezi Kültür Park açılışa hazırlanıyor.

Ve sona gelindi! Güncel

Şehrin cazibe noktası olacak olan ve 180 dönüm üzerine inşa edilen Kültür Park, 25 Mayıs Pazartesi saat 17.30'da düzenlenecek görkemli açılışla hizmete sunulacak. Uğur Işılak konseri, müzik eşliğinde süs havuzlarında gerçekleştirilecek su dansı, mehteran konseri, havai fişek gösterileri ve sürprizlerin yer alacağı açılışın ardından Elazığ, muhteşem bir yaşam merkezine kavuşmuş olacak.

YOK, YOK...

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük, Türkiye’nin de sayılı dinlenme alanlarından biri olacak olan Kültür Park, 105 bin m2 yeşil alanı, 17 bin m2 biyolojik arıtmalı göleti, 8 bin m2 spor kompleksi, 4 bin metre yürüyüş ve koşu yolu, 3 bin metre bisiklet yolu, oto parkı, futbol, basketbol, voleybol, tenis, kay kay sporuna kadar her zevke uygun spor alanları, kondisyon alet sahası ve açık hava spor iskeleleri, spor salonları içerisindeki soyunma odaları, duşlar, saunalar, kafeteryalar ve seyir amaçlı tribünler, halkımızın özel gün ve gecelerinde kullanacakları çok amaçlı salonu, nikâh salonu, 19 metre yüksekliğindeki kule kafeteryası ve 24 metre yükseklikte seyir terası, kafeteryaları, ikiz lokantası, güvenlik merkezi ve 500 kişilik camisi,

havuzları, çocuk oyun alanları, çeşmeleri, açık festival alanları, oturma mekânları, iskeleleri, gül bahçeleri ve geleneksek Türk bahçesiyle şehrin merkezinde, halkımızın vazgeçilmezi olacak. Kültür Park 4 mevsim yaşanacak apayrı güzelliğiyle Elazığ'a önemli bir katma değer sağlayacak. 7'den 77'ye herkese hitap edecek olan Kültür Park, 25 Mayıs'tan itibaren şehre nefes aldırarak, Elazığ'ı ve Elazığlıyı kucaklayacak.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom