Ortaokul öğrencilerinden bilim fuarı

Elazığ'ın Baskil ilçesinde Mustafa Bilbay Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan birbirinden farklı projeler bilim fuarında sergilendi.

Ortaokul öğrencilerinden bilim fuarı Güncel
Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan 'Eğitimde iş birliği protokolü' kapsamında Baskil ilçesi Mustafa Bilbay Ortaokulu’nda bilim fuarı açıldı. Açılış konuşmasını okul müdürü Mehmet Güneş yaparak, imkan verilen öğrencilerin bir birinden farklı projeleri hayata geçirdiğini belirtti. Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci ise çocukları bir merakla ilme sevk etmenin yolunu bulmak gerektiğini belirterek, fuarın gelecek nesiller için önemli olduğunu söyledi.
 
Mustafa Bilbay Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan kolay ütü, tek makine çift yıkama, tembel yatağı gibi projelerin yer aldığı fuarın açılışını Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mashar Ayas, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Oktay Karayıl yaptı.
 
Açılışın ardından birbirinden farklı projelerin yer aldığı stantları gezen protokol üyeleri ve davetliler öğrencilerden bilgi aldı. Programın sonunda Prof. Dr. Mehmet Cebeci tarafından Mustafa Bilbay Ortaokulu öğretmeni aynı zamanda proje koordinatörü Mustafa Demirel’e plaket, öğrencilere ise madalya verildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom