Belediyeden ilaçlama çalışmaları

Elazığ Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ile Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ilaçlama ekipleri, şehir merkezinde başlattıkları ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Belediyeden ilaçlama çalışmaları Güncel

Elazığ Belediyesi ekiplerince her mevsim devam ettirilen ilaçlama çalışmaları, havaların ısınması ve halkın dış mekanları kullanımının artması nedeniyle yoğunlaştırıldı.

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri karasinek, sivrisinek gibi haşerelerin ortaya çıkmasıyla birlikte ilaçlama çalışmalarını artırdı. Yaz aylarında ciddi rahatsızlık veren sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama şehrin dört bir noktasındaki cadde ve sokaklarda devam ederken, özellikle logar kapakları ve çöp konteynırlarında da etkin bir mücadele çalışması gerçekleştiriliyor.

Öte yandan Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de park ve bahçeler ile cadde ve orta refüjlerde bulunan ağaç ve bitkilerde ağaç biti, yaprak sineği gibi çeşitli haşerelere yönelik başlattığı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkile Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, havaların ısınmasıyla birlikte halkımızın yoğun olarak kullandığı yeşil alanların varlığı kadar bakımının da önemine dikkat çekilerek, "Halk sağlığının korunması amacı doğrultusunda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilaçlama ekiplerimizin yeşil alanlardaki ilaçlama çalışmaları aralıksız devam edecektir" denildi.

Açıklamada ayrıca yine halk sağlığının korunması amacıyla Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince sinek, sivrisinek gibi haşereler karşı şehrin dört bir noktasında sürdürülen ilaçlama çalışmalarının da aralıksız devam edeceği belirtilerek, "Koordineli olarak sürdürülen ilaçlama çalışmalarıyla halkımızın rahat bir yaz geçirmeleri sağlanacaktır" denildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom