Türkiye su jeti ve flyboard şampiyonası başladı

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından Elazığ'ın Keban ilçesinde düzenlenen su jeti ve flyboard şampiyonası başladı.

Türkiye su jeti ve flyboard şampiyonası başladı Spor

Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Keban Kaymakamlığı ve Keban Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteğiyle Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun ev sahipliğindeki su jeti ve flyboard şampiyonası 2. ayak yarışları Keban Barajı koruluk alanında başladı. İlçe protokolü, Elazığ, Malatya, Erzincan ve Diyarbakır motorcu spor kulüplerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş yarışları izlemeye geldi.

Yarışların ilk etabında standart jet 0-100 bg, standart jet 111-179 bg ve free style yarışları yapıldı. Yarışmanın ilk etabı hakemler eşliğinde Fırat Üniversitesi eski Rektörü Eyüp İsbir’in bayrak sallamasıyla başladı.

Yarışmaların ilk etabının ardından Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen sporcuların bireysel becerilerinin yer aldığı serbest yarış gösterileri yapıldı. Serbest yarış gösterisi izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen yarışmacılar, öğleden sonra ise pro open, bayanlar kupası, flybord, TMF kupası etaplarında yarışmalar yapacak.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom