FÜ 40. yıl etkinlikleri sürüyor

Fırat Üniversitesi tarafından 40. yıl etkinlikleri kapsamında hafta sonu Pertek feribot iskelesi ile Çemişgezek arasında feribotla baraj gölü turu düzenlendi.

FÜ 40. yıl etkinlikleri sürüyor Güncel

Fırat Üniversitesi öğrencileri, öğretim görevlileri ve idari personeli ile Rektör Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ'ın katıldığı baraj gezisi düzenlendi. Geziye katılanlar ilk önce Pertek Kalesi'ne giderek Keban Baraj Gölü’nün manzarasını seyredip, hatıra fotoğrafı çektirdi. Pertek Kalesi ziyaretinin ardından, Çemişgezek iskelesine doğru yola çıktı. Baraj gölünün manzarasını izleyenler, müzik eşliğinde halaylar çekip eğlendi.

Her yıl çeşitli etkinliklerde bulunduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, "Geçen yıl Kemaliye, Palu, Hazarbaba ve bunun dışında fakülte gezileri düzenlemiştik. Yine bu gezi etkinliği çerçevesinde iki hafta önce Hazarbaba Dağı yürüyüşü yaptık. Şimdi bugün de farklı bir şey yapalım dedik. Keban göleti üzerinde gezi yaptık. Bu tür gezilerin amacı, insanlar küçük çaplı yapabilir ama akademik ve idari personelimizin kaynaşması açısından önemli buluyoruz. Sonbaharı değerlendirip yeni öğretim yılında belki daha farklı organizasyonlarla bu tür etkinlikleri devam ettirmeyi düşünüyoruz" dedi.

Gezi ve Öğrenci Topluluğu Danışmanı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Çağlayan ise, öğrenci ve öğretim görevlileri ve idari personelin geziye katıldığını, bu tür etkinliklere devam edeceğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom