Bülent Arınç Elazığ'da

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, seçim çalışmaları kapsamında Elazığ'a geldi. Genel seçimlere iki gün kala Elazığ'ı ziyaret eden Arınç, AK Parti Elazığ İl Başkanlığı'nın düzenlediği kahvaltılı istişare toplantısında partililerle bir araya geldi.

Bülent Arınç Elazığ'da Siyaset

Toplantıya, AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, AK Parti İl Başkanı Nusret Çoban, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Milletvekili adayları Metin Bulut, Serpil Bulut, Ömer Serdar, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Elazığ'a gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Hem içeride hem dışarıda bu süreci bozmaya çalışanlar vardır. Hem içeride hem dışarıda hala silah elimizde olmalı ki güçlü olalım diyenler vardır. Ama sözümüz söz millet nasıl istiyorsa çözüm sürecini, onun istediği gibi yapacağız ve bitireceğiz. Ne şehitlerimizin, gazilerimizin hakkı ve gözyaşı yerde kalacak. Ne de bundan sonra Allah korusun gözyaşlarımızın akmasını istemediğimiz için, ülkede kardeşliği nasıl kuracağımızı biz biliyoruz. Hiç bir şiddete müsaade etmeyiz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) iş adamları ve partilileri ile Elazığ'da bir toplantı yaptı. Toplantıda konuşan Başbakan Yardımcısı Arınç, partisinin şuana kadar yaptığı hizmetleri anlatırken Elazığ’ın kendilerine her zaman en yüksek desteği verdiğini dile getirdi. Arınç konuşmasında Türkiye’de terörün devam etmesini isteyenlerin olduğunu söyleyerek, bunlara gerekli cevabın 7 Haziran seçimlerinde verilmesini istedi.

"HDP’Yİ AK PARTİ'YE KARŞI KOÇ BAŞI GİBİ KULLANIYORLAR"
Türkiye'yi kaosa sokmak isteyenlerin 7 Haziran seçimlerine yönelik projeler geliştirdiğini söyleyen Arınç, HDP'nin AK Parti'ye karşı koç başı gibi kullanıldığını söyledi. Arınç, "Daha çok parti meclise girdiği zaman haliyle bütün partiler bundan etkileniyor, ama iktidar partisi daha fazla etkileniyor. Bu seçime yönelik müthiş bir proje gerçekleştirdiler. Bu proje nedir HDP'yi parti olarak seçime sokmak ve AK Parti'nin milletvekili sayısını biraz daha aşağı çekmek. HDP'yi sevdiklerinden değil. HDP'yi AK Partiye karşı koçbaşı gibi kullanıyorlar. Peki niye diğer partiler kendileri için bir şey yapmıyor da HDP'yi kullanıyorlar. Niye böyle bir proje var? Şimdi CHP'yi ele alalım. CHP tek başına iktidara geldi mi, duyan var mı yok. Belki 30 tane seçime girdi. Ama hiçbirinde iktidar olamadı. Küçük küçük koalisyonlar kurdu. Şimdi dışarıdan bakan diyor ki CHP iktidar olamaz. Peki MHP üzerinden böyle bir proje olamaz mı? Hayır MHP üzerinden de olamaz çünkü MHP de hiçbir zaman iktidara gelemedi, koalisyon hükümetlerinde bulundu, başarısız oldu ve oy oranı da belli. Bu siyaset matematik işi değildir. Yüzde 1,5 SP aldı, yüzde 1 de BBP aldı, 2,5 eder. Bunun rüzgarı da 3-5 puandır. Hayır öyle değildir. Bu başka bir şeydir. Siyaset sosyalojik bir olaydır. Oyları yan yana getirip siyasette toplayamazsınız. Emin olun yüzde 2,5'u bile göremeyecek bir koalisyon var karşımızda. Kötü diyemem ama millet oyunu vermez. Milletin oyunu vermesi başka bir şeydir. Çünkü o iktidar ister. Hizmet etmenizi ister. İyiler ama onlara oy verip oylarınızı bölmeyin. Oylarınızı bölmeyin sözü her seçimde bizim karşımıza çıkardı. Doğru veya yanlış. Bugün de onlara söylenecek odur. HDP'yi bu proje için çıkardılar. Görüyorsunuz ki ne kadar büyük destekçileri var. Dış medya onları destekliyor. Türkiye'deki merkez medya onları destekliyor. İşin kötüsü üç parti de onu destekliyor. Yahu olur mu öyle bir şey kardeşim? MHP'nin HDP'yi desteklemesini kötüleyecek olanlara şunu sormak istiyorum. MHP, HDP'ye karşı, HDP, MHP'ye karşı bir partidir diye düşünüyorsunuz öyle mi? Evet bunu herkes düşünebilir. Seçime 2 gün aldı. Bu iki güne kadar MHP'nin HDP aleyhinde bir çift sözünü duydunuz mu? HDP'nin MHP aleyhinde bir çift sözünü duydunuz mu? Bunların birbirine söyleyecek sözü yok mu? Yok, söylemezler. Çünkü MHP diyor ki bana oy vermeyecek olanlar HDP'ye versin, HDP, AK Partiyi aşağıya çekecek bir partidir, ben de AK Parti'nin gitmesini istiyorum. Peki CHP'nin MHP için söyleyeceği, CHP'nin HDP için söyleyeceği bir söz yok mu? HDP, CHP için bir şey konuşamaz mı, konuşmuyorlar. Birbirlerine gizli açık destekleri var. Eleştirmiyorlar. Şikayet etmiyorlar. Üçünün de tek hedef var, Ak Parti'nin zayıflaması, güçsüz hale gelmesi. Bunlar diyorlar ki AK Parti gitsin de ne olursa olsun. Ben de diyorum ki AK Parti gitsin de kim gelsin? Bizden daha iyisi varsa gelsin. Ama tek başına iktidara gelsin” diye konuştu. 

"CHP, MHP İLE MHP, HDP İLE HÜKÜMET KURABİLİRMİŞ, BÖYLE YEMEK MASANIZA GELSE YER MİSİNİZ"
Arınç, koaliasyon kurmak isteyen partilere seslenerek millet onları seviyorsa iktidara getirsin dedi. Arınç, ”HDP'ye diyorum ki sizde barajı aşmakla uğraşmayın. Millete kendinizi sevdirin. Bek biz önce milletin gönlünü aldık, sonra oyunu aldık. 13 senedir de iktidardayız. Siz de korkuyu, tehdidi bırakın millete doğru şeyler söyleyin, oy alabilirseniz de iktidar olun. AK Parti gitsin, Türkiye yansın yıkılsın, bitsin umrunuzda değil. HDP'ye diyorum ki ben, senin tek başına iktidar olma niyetin var mı? Böyle bir gücün var mı? Yok diyor. Peki sen ne istiyorsun. Ben sadece barajı aşmak istiyorum. Peki barajı aştın iktidar olabilecek misin, hayır iktidar olamayacağım, ben sadece AK Parti'yi güçsüz hale getirmek istiyorum, yıkmak istiyorum. MHP'ye soruyorum senin iktidar olma niyetin var mı, şansın var mı, gücün var mı? Vallahi yok diyorlar. Peki sen ne istiyorsun. AK Parti gitsin de ne olursa olsun. CHP, senin iktidar olma niyetin var mı? Dışarıda yalvarıyor bana 4 sene verin diye. Peki sen iktidar olabilecek misin, hayır. Benim oyum yüzde 25, en fazla üzerine bir puan koysam bende bir 20 sene daha CHP'nin başında kalırım. Peki ülke ne olur. Ne olursa olsun. Sonunda Kılıçdaroğlu ağzından baklayı çıkardı. AB büyükelçileri ile toplantı yaparken onlara dedi ki biz AK Parti'nin karşısında üç parti koalisyon kurabiliriz. Dilinin altından bakla çıktı. Ama bir daha söylüyorum size CHP, MHP ve HDP ile üçü birlikte hükümet kurabilirmiş. Böyle bir yemek masanıza gelse yer misiniz, tadını alır mısınız? Böyle bir hükümet kurulabilir mi? Böyle bir hükümet iş yapabilir mi? Böyle bir hükümet Türkiye'nin sorunlarını sırtlayabilir mi, HDP götürebilir mi? HDP bildiğiniz HDP, MHP bildiğiniz MHP. Birbirlerine karşı sadece vatan haini, kan içicilik, şuculuk, buculuk üzerinden siyaset yapan birkaç parti bir araya gelecek hükümet kuracak. Tek dertleri var AK Parti gitsin. Bunu herkesin bilmesi lazım. Bu yüzden tekrar güçlü bir şekilde iktidar olmamız lazım” ifadelerini kullandı.

"ÖCALAN’IN İRADESİ, BENİM İRADEMDİR DE BAKALIM OY ALABİLECEK MİSİN"
HDP'nin PKK ile kalbi ve organik bağlarının olduğunu ifade eden Arınç, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
"HPD ne kadar kılık değiştirirse değiştirsin doğru söyledikleri ve doğru söyleyebilecekleri şeyleri söylüyorum. PKK ile kalbi ve organik bağları var. Kandil ve Öcalan’la birliktelikleri var. Seçime bu şekilde girmeleri ve adaylarını tespit etmeleri 2 tarafın da onayından sonra olmuştur. Seçilebilecekleri yerlerde örgüt patenti olanları, seçilemeyecek olan yerlerde ise başkalarını koyabilmişlerdir. PKK ile KCK ve maalesef diğer unsurlarla irtibatları vardır. Bunları inkar etmiyorlar. O yüzden ne kadar makyaj yaparsanız yapın yağmur yağar, yüz ıslanır ve makyaj akar. Siz bunu bile bile HDP’ye oy kullanacaksanız, kullanın. Gerçek kimliğini bilerek kullanın neticesine de razı olun. Milletin karşısına çık beni seviyorsan bana oy ver. Benim bağlantılarım şunlardır. Önder Öcalan’ın iradesi benim irademdir de bakalım da Türkiye’de oy alabiliyor musun? Oysa bunlar ne diyorlar Tayyip Erdoğan’ı başkan yaptırmayacağız. Tek sloganları bu”. 

Arınç daha sonra Elazığ’ın Palu ve Kovancılar ilçesinde partisinin mitinglerine katılmak üzere ayrıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom