Elazığ'ın milletvekilleri belli oldu

Elazığ'da 25. dönem milletvekilliği genel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre milletvekilliği dağılımı AK Parti 3, MHP 1 olarak şekillendi.

Elazığ'ın milletvekilleri belli oldu Güncel

Seçmen sayısının 396 bin 190 olduğu Elazığ’da vatandaşlar bin 531 sandıkta seçime gitti. Yapılan oylama sonucunda Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Şuay Alpay, Metin Bulut, Serpil Bulut seçilirken, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Yavuz Temizer seçildi. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından AK Parti seçim bürosu önünde bir konuşma yapan AK Parti Elazığ İl Başkanı Nusret Çoban, "7 Haziran 2015 25. dönem milletvekili seçimimiz sona ermiştir. Elazığ’mızda yüzde 52 oranında oy alarak üç kardeşimiz milletvekili olma hakkını kazanmıştır. Sonuçlar netleşmedi bekliyoruz. Hem ülkemizde hem de ilimiz bazında beklemedeyiz. Biz elimizden geldiğince çalışmayı ve gayreti gösterdik. İl ve ilçedeki teşkilatlarıma, belediye başkanıma, milletvekili kardeşlerime ve milletvekili adaylarına bu güzel çalışmadan dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.
  
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, 7 Haziran seçimlerinin sonuna geldiklerini belirterek, "Büyük bir seçim çalışması içinde her kardeşim büyük bir emek verdi. Öncelikle emeği geçen bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Elbette seçim çalışmalarında her kardeşimiz, Elazığ’da birliğin, beraberliğin, azmin ve cesaretin örneğini ortaya koydu. Elazığ 2002 yılından bugüne kadar yine AK Parti’yi birinci yaptı. Yine AK Parti’yi getirdi ve zirveye oturttu. Bütün hemşerilerimize teşekkür ediyor ve kutluyorum. Yarından itibaren Elazığ’a hizmetler çok farklı bir platformda artarak devam edecektir" diye konuştu.
  
AK Parti Elazığ Milletvekili Serpil Bulut ise, "Büyük bir seçim çalışmasının ardından nihayet bugün millet iradesini sandığa yansıttı. Sandıktan çıkanlar, sabah sandık başında görev yapan kardeşlerimizle muhabbet ederken de ifade ettiğimiz gibi başımız gözümüz üstünedir dedik. Sandıktan çıkan mesajlar doğrultusunda hizmetlerimize ve mücadelemize devam edeceğiz. Bu süreçte bizimle beraber yürüyen bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
  
Seçim çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, "Emeğinize sağlık. Sizlerde bizimle sahaya indiniz. Bizimle birlikte ter döktünüz. İstediğimiz gibi olmasa da yine Elazığ’da birinci parti olduk. Bundan dolayı hem sizlere hem de Elazığ halkına şükranlarımı arz ediyorum. Biz dava adamlarıyız. Dava insanlarıyız. Bizim için değişen bir şey olmaz. Bu sonuç veya bundan daha farklı bir sonuç yine bizim hızımızdan hız kesmez. Biz dört kıymetli arkadaşımızla yola çıktık. Yine biz bu dört arkadaşımızla devam edeceğiz. Ömer Bey de yine bizim dördüncü milletvekilimiz olacak. Geçmişte bunu yaşayan bir kardeşiniz olarak bunu söylüyorum. Kızmak, küsmek, sinirlenmek veya kendimizi başarısız ilan etmek bunlar çok doğru şeyler değil. Biz milletin teveccühüne mazhar olduk. Bu ilde yaşayan her iki kişiden birinin oyunu aldık. Bundan sonra kendimizi muhasebeye çekeceğiz. Niye kalan insanlarımızın oyunu alamadık diye diğer seçimde de diğer vatandaşlarımızın oyunu alacağız" dedi.
  
AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay ise, "Çalışanlarımıza ve emek veren bütün arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Biz hizmete kaldığımız yerden devam edeceğiz. Alınan sonuçlara göre eksiklerimizi muhasebe edeceğiz. Elazığ’a hizmet getirmek için daha çok çalışacağız" diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom