Kalkınma yatırımlarına 270 bin liralık hibe

Elazığ'da Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 9. etap ekonomik yatırımlar kapsamında müracaat eden iki başvuru sahibiyle 270 bin liralık hibe sözleşmesi imzalandı.

Kalkınma yatırımlarına 270 bin liralık hibe Ekonomi

Kırsal Kalkınma Yatırımları Destek Programının 9. etap ekonomik yatırımlarına destek devam ediyor. Elazığ'dan yatırımlar kapsamında müracaat eden 2 yatırımcı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde hibe protokolü imzalandı. Müracaat eden yatırımcılar ile 270 bin lira tutarında hibe sözleşmesi imzaladıklarını belirten İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Gürbüz, "Protokol çerçevesinde, yatırımların 30 Aralık 2015 tarihinde kadar tamamlanması gerekiyor. Yatırımlar tamamlandığında yatırımcılara 135 bin lira hibe ödemesi yapılacaktır" dedi.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 10. etap ekonomik yatırımları kapsamında 3 milyon 378 bin 654 lira proje toplam tutarı ile 3 adet başvuru yapıldığını ifade eden Gübrüz, "İl proje değerlendirme komisyonu tarafından değerlendirmeleri yapılmaktadır. Değerlendirme sonuçları olumlu olduğu, bakanlığımız tarafından da uygun görüldüğü takdirde projeler gerçekleştirilecek ve 1 milyon 500 bin lira hibe ödemesi yapılacak. Uygulanacak olan toplam 5 adet proje ile 47 kişiye istihdam imkanı sağlanacaktır. Yine Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında bireysel sulama makine ve ekipman alımlarının desteklenmesi başvuruları devam ediyor. Çiftçilerimizin 1 Temmuz 2015 tarihine kadar müdürlüğümüz kırsal kalkınma ve örgütlenme şube müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir" diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom